2024. május 20., hétfő English version
Archívum  --  2005  --  9. szám - 2005. április 25.  --  Kultúra
X. Bánsági Magyar Napok
Tizedik alkalommal rendezték mag Temesvárott a Bánsági Magyar Napokat. Szegedről, a testvérvárosból a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Főiskolai Karának művészeit hívták meg az ünnepi alkalomra.
Április 14-én a Temesvári Vest Egyetem Zenei Fakultásának dísztermében nagysikerű koncertet adott Kerek Ferenc Liszt Ferenc díjas zongoraművész és a Fricsay vonósnégyes (Gévayné Janurik Márta, Huszár Emőke hegedűművészek, Behán Pál brácsaművész és Sin Katalin gordonkaművész). Először  Mozart G-dúr vonósnégyese hangzott el, majd Janurik Márta és Huszár Emőke a Hegedűduók első sorozatának színes, remek karaktereket felvonultató előadásával aratott nagy elismerést. A műsort Dohnányi Ernő op. 1-es Zongoraötöse zárta. A nagyszabású mű zongora szólamát Kerek Ferenc tolmácsolta mély átéléssel, virtuóz technikai megoldásokkal, magával ragadó őszinteséggel, teljes összhangban a vonósnégyes művészeivel. Az igazán ihletett előadás hatalmas sikert aratott, minél előbb visszavárják az előadókat Temesvárra, egy újabb koncertre.