szte mgk

Ismét előkelő helyen a Szegedi Tudományegyetem agrárképzése

A Szegedi Tudományegyetem agrárképzése (mezőgazdaság és erdőgazdálkodás) 2018-ban a brit QS World University Rankings világegyetemi rangsorában az előkelő 201-250 helyre került.

Ezen a ranglistán a hazai agrárképzést folytató felsőoktatási intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem mellett, a Debreceni Egyetem ért el hasonló szép sikert.

A világon számos mértékadó rangsor méri a felsőoktatási intézményeket, annak érdekében, hogy az intézményekben folyó tudományos tevékenységet és eredményeket feltérképezze, illetve bemutassa és ezáltal egyfajta orientációt nyújtson az egyetem polgárai, vezetése és a közvélekedés számára.

A QS World University Rankings a világegyetemi rangsorok közül az egyik legmeghatározóbb. A nemzetközi rangsor készítői négy szempontot vettek figyelembe:
• az intézmény hírnevét a tudományos szférában
• a munkáltatói véleményeket
• az intézményhez köthető tudományos munkák idézési gyakoriságát, valamint
• az idézettségre utaló bibliográfiai indikátort (h-index citations)

esza_felso

Számold ki a pontjaid!

Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!

Hallgatóink mondták

Kovacs_Tamas_felveteliKovács Tamás - GTK, gazdálkodási és menedzsment

Azért szeretek a Szegedi Tudományegyetemre járni, mert nagyon sok jó program van az egyetemisták számára, sok lehetőség adódik a kikapcsolódásra a kari épületek környékén is. Emellett nagyon jó a közösség is, mindenki segítőkész, barátságos. Igaz ez az oktatókra is, akik nagyon érdekes és színvonalas órákat tartanak.

Toth_Fanni_felveteliTóth Fanni - TTIK, programtervező informatikus

Az SZTE programtervező informatikus szakján igazán minőségi oktatást kapunk. Ami számomra pozitív, hogy tényleg azt kaptam, amire számítottam, amit hirdettek a nyílt napokon is. Ráadásul, ha valaki ügyes a programtervezésben még esélyt is kaphat, hogy a tanszékünkön dolgozzon. Sokan nem is tudják, de duális képzésben is lehet tanulni, ami nagyon sokat segít a gyakorlatias tapasztalatok megszerzésében, és az egyetem után komoly előnyt jelenthet ez a munkaerőpiacon.

További hallgatói vélemények >>>