A világ egyetemeinek top 2 százalékában az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem idén is bekerült a világ legjobb egyetemei közé. A QS tudományterületi listáin a legjobb eredményt a bölcsészettudományokon belül a nyelvészeti ágban érte el, de hagyományosan az orvosképzés területén is kiemelkedően szerepel. A sikerről Dr. habil Zakar Péter nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettest kérdezték az M1 Ma Reggel műsorában


Kiválóan szerepelt az SZTE a QS összegyetemi és tudományterületi rangsoraiban is. Ahogyan arról már hírt adtunk, a QS világrangsorán a Szegedi Tudományegyetem – javítva korábbi eredményén – a 470. helyezést érte el.


– 2014-ben még csak a legjobb 650 egyetem közé fért be a Szegedi Tudományegyetem, de évről évre egyre jobb helyezést értünk el. Jelentős előny a Szegedi Tudományegyetemnek a rangsorokban való jó szereplés, mind a hallgató toborzás, mind a tudományos együttműködések területén – fogalmazott az M1 műsorában Dr. habil Zakar Péter. Az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese arról is beszélt, hogy a jó eredmények hátterében több tényező áll. Ezek közül is kiemelkedő egyrészt az, hogy az európai egyetemek között a Szegedi Tudományegyetem oktatóinak a legjobb a külföldi aktivitása, másrészt az, hogy a magyarországi egyetemek közül az SZTE nyerte el a legtöbb uniós támogatást. A több mint 48 milliárd forint uniós forrásból és a kormány további támogatásából elindult fejlesztések tovább javíthatják az intézmény rangsorokban elért helyezéseit.


A teljes beszélgetés itt megtekinthető.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.



Olasz_BalazsOlasz Balázs - ZMK, előadóművész – klasszikus orgona

Mindig is tudtam, hogy zenész akarok lenni, már ötévesen a rádiót hallgatva operákat énekeltem. Később jött a zongora szeretete. Általános iskolában azt mondtam, hogy zongoraművész leszek, ez annyiban módosult, hogy orgona lett belőle. Békéscsabára jártam zenei konzervatóriumba, és a nyári kurzusok során volt szerencsém Szegeden is zenélni, ekkor szerettem bele a városba. Hogy miért pont Szegedet választottam a zenei pályám szempontjából? Mert ezen az egyetemen nagyon magas színvonalúan tanítanak, és közel van a lakóhelyemhez. Plusz megtalálható a városban az a pezsgés (koncertek sorozata), amire egy zenésznek szüksége van.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *