Kollégium és albérlet - szállások Szegeden egyetemistáknak
2017. január 17.
Nyüzsgő kollégiumi életre vágysz, vagy inkább szobát bérelnél? Szegeden egyaránt választhatsz kedvező áru albérletek vagy jól felszerelt, megfizethető kollégiumi elhelyezés között. A szegedi albérleti árak feleannyiba kerülnek, mint a fővárosban.
szegedi szakkollégiumok: a tehetséggondozás színterei
olcsó, mégis egyéni igényekhez igazodó albérletek
A Szegedi Tudományegyetem hallgatói kollégiumi elhelyezést is kérhetnek. Az épületek egy része a nyüzsgő belvárosban helyezkedik el, de vannak kollégiumaink az újszegedi zöldövezetben is. A szegedi egyetem öt karközi kollégiumában – Eötvös Loránd Kollégium, Herman Ottó Kollégium, Károlyi Mihály Kollégium, Móra Ferenc Kollégium, Öthalmi Diáklakások – a különböző karok, és a legkülönbözőbb tudományterületek hallgatói lakhatnak együtt.
A kollégiumi térítési díj mind a karközi, mind a kari kollégiumokban az államilag támogatott hallgatók esetében 10 ezer forint körüli, a költségtérítéses diákok esetében 10-16 ezer forint között van. Ez igen kedvező a fővárosi kollégiumokhoz képest, ahol akár 25 ezer forintot is fizethet egy költségtérítéses egyetemista.
Aki nem vágyik kollégiumba, az a szegedi albérletek közül válogathat. A kiadó szobák választéka rendkívül nagy, a város gyakorlatilag bármely részében található megfelelő albérlet. A keresésben az online egyetemi albérletkereső, az egyetemi albérletközvetítő Facebook-os oldala, vagy a Déli Apró hirdetőújság segíthet. Kiadó szobákat már 20 ezer forint + rezsi áron találhatunk, míg a 1,5-2 szobás albérletek 45 ezer forintnál kezdődnek. Ez a budapesti albérlet árakkal összehasonlítva – ahol, egy 1,5 szobás lakásért 100 ezer forintot is elkérnek – remek ajánlat.
Szeged egyik pozitívuma, hogy nem túl nagy a város. Sok az egyetemista fiatal, és szinte mindenki tud segíteni a másiknak, ha szükséges. Éppen ezért itt elsőévesként sem tud elveszni az ember. Ezt segíti természetesen az is, hogy szinte minden egy helyen van. A legjobb szerintem, hogy a szórakozóhelyek, kávézókban eszmecserére is van lehetőség.
Olasz Balázs- ZMK, előadóművész – klasszikus orgona
Mindig is tudtam, hogy zenész akarok lenni, már ötévesen a rádiót hallgatva operákat énekeltem. Később jött a zongora szeretete. Általános iskolában azt mondtam, hogy zongoraművész leszek, ez annyiban módosult, hogy orgona lett belőle. Békéscsabára jártam zenei konzervatóriumba, és a nyári kurzusok során volt szerencsém Szegeden is zenélni, ekkor szerettem bele a városba. Hogy miért pont Szegedet választottam a zenei pályám szempontjából? Mert ezen az egyetemen nagyon magas színvonalúan tanítanak, és közel van a lakóhelyemhez. Plusz megtalálható a városban az a pezsgés (koncertek sorozata), amire egy zenésznek szüksége van.