kiemelt_stipendium_hungaricum

Kétszáz új Stipendium Hungaricum ösztöndíjas hallgatót vár az SZTE

A 2017/2018-as tanévben tovább nőtt a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal érkező külföldi hallgatók száma az SZTE-n. A mintegy 200 ösztöndíjas hallgató 38 országból érkezik a szegedi egyetem angol és magyar nyelvű képzéseire.

Évről évre egyre több hallgató kezdi meg tanulmányait az SZTE-n a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram keretében. Idén több mint 3500 jelentkezés érkezett az ösztöndíjprogramra, ebből 1278-an felvételiztek a szegedi egyetemre, közülük 405-en tettek sikeres felvételi vizsgát. A sikeresen vizsgázók közül mintegy 200 ösztöndíjast fogad a Szegedi Tudományegyetem – tájékoztatott Prof. Dr. Nagy Katalin, az SZTE nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese. Kiemelte: a jelentkezések és a felvettek aránya jól mutatja, hogy a szegedi egyetem a lehető legjobb, legtehetségesebb hallgatókat választja.


Hozzátette: a 2017/2018-as tanévben a legtöbb fiatal, 29 hallgató, Azerbajdzsánból érkezik, de a top öt küldő ország között van Mongólia, Irán és Szíria 18-18 hallgatóval, valamint Jordánia, ahonnan 14 ösztöndíjas várható. Kisebb számban, ugyan de érkeznek hallgatók Koszovóból, Indonéziából, Oroszországból és a Fülöp-szigetekről is. A legtöbben, összesen 62-en az angol nyelvű gazdaságtudományi alap és mesterképzéseken kezdik meg tanulmányaikat. Általános orvos szakon 14-en, míg nemzetközi tanulmányok és biológia képzésen 13-13 ösztöndíjas tanul majd. Érkeznek hallgatók a bölcsész, a gyógyszerész, a mezőgazdasági és a zeneművészeti fakultás képzéseire is. Az idegen nyelvű képzések mellett nyolc hallgató magyar nyelvű képzésen kezdi meg tanulmányait.


SH_orientacio2


- Az egyetem és a város szoros kapcsolata is hozzájárul ahhoz, hogy egyre több külföldi diák választja Szegedet. A magas szintű oktatás mellett számos kikapcsolódási és sportolási lehetőség vár a hallgatókra. Az ösztöndíjasok általában teljes képzésre érkeznek, alap, mester vagy PhD-szintű szakokra. A külföldi diákok integrálása a cél, az, hogy minél több magyar hallgatóval és más országból érkezett diákkal megismerkedjenek. Az, hogy a nemzetközi hallgatók száma évről évre nő minőségi változásokkal is jár. Vonzóbbá válik az Egyetem és a város is, az oktatás és az adminisztráció színvonala pedig javul – fogalmazott a rektorhelyettes.


SH_orientacio


A Szegedi Tudományegyetem 23 ezres hallgatói közösségének közel 15%-át külföldi hallgatók alkotják – meghaladva az országos 10%-os átlagot. A 2015/2016-os tanévben mintegy 2800 külföldi hallgató folytatta tanulmányait az SZTE-n, a 2016/2017-es tanévben már 3200 külföldi diák tanult az intézményben. A szegedi egyetem 12 kara 50 teljes idejű idegen nyelvű képzést kínál az orvos- és természettudományoktól kezdve, a bölcsész és jogtudományokon át egészen a mérnöki és zeneművészeti képzésekig.


SH_orientacio
A külföldi hallgató beilleszkedését segítő rendezvényen készült képek itt megtekinthetők.


A Szegedi Tudományegyetem 2013 óta vesz részt a Magyarország Kormánya által, a „keleti és déli nyitás” politikája jegyében alapított Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramban. A program – melyben teljes-és részképzésre érkező hallgatókat fogadnak a magyar felsőoktatási intézmények – célja többek között, hogy elősegítse a magyar felsőoktatás nemzetköziesítését, minőségfejlesztését, erősítse a magyar tudományos elit nemzetközi kapcsolatait, népszerűsítse a világban a versenyképes magyar felsőoktatást.


SZTEinfo- Gajzer Erzsébet

Fotó: Bobkó Anna


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Holecska_ZoltanHolecska Zoltán – BTK, történelem

Az egyetemválasztáskor több szempontot is figyelembe vettem. Az egyik legfontosabb köztük az volt, hogy erős legyen az érdeklődési területem kutatása. A másik pedig, hogy megfizethető legyen az ottani élet. Szegeden teljesült az, amit vártam: sokkal olcsóbb, mint Budapest, és a tanulmányaimat is magas színvonalon folytathatom. Ráadásul közel van az otthonomhoz, Békéscsabához is. Így egy év után úgy érzem, nem bántam meg a döntésemet, mert Szeged egy igazán élhető, diákbarát város.

Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *