Ép testben, ép lélek - Vár az ország legegészségesebb egyeteme, az SZTE
2024. február 02.
„Brit tudósok” és az SZTE hallgatói bebizonyították, hogy a tanulás, a vizsgák is jobban mennek, ha időnként felfrissíted maga egy jó testmozgással. A Szegedi Tudományegyetemen erre számos lehetőséged nyílik, így biztosan megtalálod, a hozzád illő sportolási lehetőséget, helyszínt, társakat.
Imádod a csapatsportokat vagy inkább egyénileg edzenél? Teremben érzed jól magad vagy a szabadtéri sportokat preferálod? A legalapvetőbb sportágak mellett a Szegedi Tudományegyetemen különleges mozgásformákat is kipróbálhatsz: sárkányhajó, jóga, tánc, küzdősportok, medencés sportok, outdoor programok, aerobik, összesen 70 féle lehetőség közül választhatsz. Az SZTE Sportközpont kínálata széles körű és folyamatosan bővül, 2024-ben 170 kurzussal biztosít lehetőséget a kötelező testnevelés teljesítésére.
A Szegedi Tudományegyetem sportéletének elsődleges helyszíne a Hattyas sori komplexum. A sportlétesítmény biztosítja a nappali tagozatos hallgatók kötelező testnevelésének feltételeit. Az SZTE Sportközpont évről évre fejleszti kapcsolatrendszerét a régió sportegyesületeivel, ezzel is bővítve a választható mozgásformák körét.
Az SZTE számos ingyenes sportfoglalkozást kínál a hallgatóknak, például: TRX, jóga, zumba, rekreációs kosárlabda, röplabda. Ezen felül a Sportközpont házibajnokságokat és sportrendezvényeket is szervez. A versenysport területén, egyetemi szinten komoly támogatási és ösztöndíjrendszer segíti a profi sportban is érintett hallgatókat.
Komolyabban is foglalkoznál a sporttal, mint tudománnyal? Itt a helyed! A sporttudomány iránt érdeklődő hallgatók bekapcsolódhatnak a Testnevelési és Sporttudományi Intézetben (TSTI) működő László Ferenc Kutatóműhely elméleti és gyakorlati munkájába. A tehetséggondozás jegyében a diákok tudományos munkáját képzett szakemberek és korszerű laboreszközök támogatják.
Bajnokaink
Kárász Anna, olimpiai bajnok kajakos, az SZTE GTK-n végzett 2016-ban: „Tanulmányaim során végig élveztem az SZTE támogatását az oktatók és a hallgatók részéről is. Az élsport mellett biztos pont volt akkoriban az életemben az SZTE, ami néha kifejezetten jól jött. Örülök, hogy a Szegedi Tudományegyetem is büszke rám!”
Kónya Zsófia, történelmi sikereket ért el short track sportágban, vagyis a rövidpályás gyorskorcsolyázásban. Az SZTE BTK pszichológia szakos hallgatója a pekingi téli olimpián tagja volt a bronzérmet szerző magyar vegyesváltónak. Ezen felül minden idők legjobb Világkupa eredményét ismételte meg a Kónya Zsófiával felálló, magyar női rövidpályás gyorskorcsolya váltó azzal, hogy a hollandiai versenyen ezüstérmet szerzett. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar pszichológia szakos hallgatója aktív élsportolói pályája mellett egyetemi tanulmányait sem hanyagolja el, annak ellenére, hogy ez a versenyidőszakban különösen sok szervezést igényel.
Nádas Bence, a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának hallgatója, világbajnok, aki K-2 1000 méteren, Kopasz Bálinttal lett negyedik a Tokiói Olimpián: „Sok jó kajakos és kenus járt előttem is az SZTE-re, ez is segített a döntésben, hogy itt tanuljak. Az egyetemmel Szeged ideális hely egy fiatal sportoló számára, ahol a világnézete is fejlődhet, tágulhat. Itt minden sportoló találhat olyan képzést, ami érdekli!”
Az SZTE Nobel-díjas kutatója, korábbi rektora, Szent-Györgyi Albert is fontosnak tartotta a mozgást: „A sport nem csak testnevelés, hanem a léleknek is az egyik legerőteljesebb nevelőeszköze.”
Számold ki a pontjaid!
Nyiss a Jövőd Felé!
Hallgatóink mondták
Hell Molli - TKK, angol-média
Továbbtanulásnál az elsődleges célom az SZTE volt. Jókat hallottam az intézményről és a szülővárosomhoz is közel van. Jól érzem itt magam, elégedett vagyok a képzéssel, különösen azért, mert előre elkészített órarenddel segítenek minket. Egyik kedvenc helyem az egyetemi könyvtár, ahol a tanulmányokhoz szükséges könyveket megtalálom. Az SZTE 21. századi egyetem, tetszik, hogy a TIK-ben ingyenesen használhatom a számítógépeket és a legtöbb egyetemi épületben van free Wifi.
Molnár Eszter – ZMK, oratórium és dalének
Mesterszakos hallgatóként bátran mondhatom, hogy az SZTE zeneművészeti képzése minden feltételt megad ahhoz, hogy a hallgatókból sikeres művészek váljanak. A karon családias a hangulat, szinte mindenki ismer mindenkit. A tanárok szakmailag támogatnak, segítenek az előrelépésben, fellépési lehetőségekben. A tanulmányokban az egyetemi könyvtár zenei különgyűjteménye is segít.