Kompetenciáink

SLA vs SLS: melyiket válasszuk?

sla

Habár mindkét technológia lézerfény segítségével alkotja meg a 3D objektumot, mégis merőben eltér a kettő. Az SLA technológia UV tartományba eső lézerfényt használ, mellyel egy kémiai reakciót indít el – ennek eredményeképpen in situ keletkezik építőköveiből a műanyag. Az SLS technológia infravörös fényű lézert használ mellyel megolvasztja a termoplasztikus műanyagokból (vagy akár fémekből) készült finom porokat. A két technológia sajátosságairól bővebben az alábbi linken olvashatnak.

3D nyomtatás

3D nyomtatás

2022. november 23.
2 perc

Craftbot Plus (FDM – Fused Deposition Modelling)

craftbotA szálolvasztásos nyomtatók már a hétköznapi használatban is elterjedtek, és bár a legolcsóbb megoldást jelentik kisebb felbontású modellek (dísztárgyak, koncepciók) nyomtatásánál, a nyomtatott tárgyak mechanikai tulajdonságai megközelíthetik a klasszikus technológiákkal készült modellek minőségét. Craftbot Plus típusú, fűthető platformmal szerelt nyomtatóinkkal 1,75 mm átmérőjű szálakból a könnyen kezelhető PLA mellett ABS, PETG és sok egyéb alapanyaggal is dolgozhatunk.

Fontosabb jellemzők:
Max. tálca hőmérséklet: 110°C
Max. nyomtatási/fúvóka hőmérséklet: 300°C
Min. rétegvastagság: 100 µm
Laterális felbontás: 100 µm
Munkatér mérete (X×Y×Z): 250mm×200mm×200mm


Formlabs Form3 (LFS – Low Force Sterolithography)

formlabsA Form3 asztali nyomtatónk segítségével tapintásra is sima felületet létrehozva többek között rugalmas, hőálló, vagy akár fogorvosi fotopolimer gyanták felhasználásával részletgazdag termékek nyomtatása valósítható meg.

Fontosabb jellemzők:
Min. rétegvastagság: 50 µm
Laterális felbontás: 20 µm
Legkisebb falvastagság: 100 µm
Munkatér mérete (X×Y×Z): 145mm×145mm×185mm



3Dsystems ProJet 6000-HD (SLA – Stereolithography)

projet6000A ProJet 6000 professzionális ipari nyomtató 20 µm-es felbontás mellett homogén felületi minőségű tárgyak nyomtatására képes széles alapanyagválasztékkal (pl. hőálló, ABS-, polikarbonát-szerű stb.), akár Class VI besorolású biokompatibilis műanyagból is.

Fontosabb jellemzők:
Min. rétegvastagság: 50 µm
Laterális felbontás: 20 µm
Legkisebb falvastagság: 80 µm
Munkatér mérete (X×Y×Z): 250mm×250mm×250mm




3DSystems ProJet MJP 3600 (MJP – Multijet Printing)

mjp3600A tintasugaras nyomtatókhoz hasonló elven működő Multijet technológia előnye, hogy kiolvasztható támaszanyaga révén teljes geometriai szabadság érhető el a nyomtatott tárgy alakja tekintetében. Nyomtatóink közül ennek a legkisebb a voxel mérete, azaz segítségével a nyomtatvány a legkisebb térbeli elemekből építhető fel.

Fontosabb jellemzők:
Min. rétegvastagság: 16 µm
Laterális felbontás: 34 µm
Legkisebb falvastagság: 34 µm
Munkatér mérete (X×Y×Z): 298mm×185mm×203mm



EOS M290 (L-PBF – Laser Powder Bed Fusion)

eosm290Központunk fémnyomtatója az egyik legkiforrottabb, és máig az egyik legnagyobb feloldásra képes fémnyomtatási technológiát, a porágyas lézeres olvasztást (L-PBF) alkalmazza, néhány tíz µm vastag porrétegek összeolvasztásával hozva létre a nyomtatott testet. Alapanyagként a kiegyensúlyozott mechanikai tulajdonságokkal, és kitűnő korrózióállósággal jellemezhető rozsdamentes ausztenites acél mellett közel harminc ötvözet érhető el, amelyek között természetesen az orvosi és fogászati implantátumokhoz használt titán- és kobalt-króm ötvözetek is szereplnek.

Fontosabb jellemzők:
Min. rétegvastagság: 20 µm
Laterális felbontás: 50 µm
Legkisebb falvastagság: 200 µm
Munkatér mérete (X×Y×Z): 250mm×250mm×325mm