2024. április 23., kedd English version
2009. Szeptemberi rendezvények
Fogyatékosságtörténeti Szakmai Nap
Címkék: EseményTIK
Fogyatékosságtörténeti Szakmai Napot tartanak az SZTE-n „Speciális képzési igényű hallgatók integrációja” címmel szeptember 24-én 9.30 és 17 óra között.
A program célja, hogy felhívják a Szegedi Tudományegyetemen tanuló hallgatók és oktatók figyelmét azokra a módszertani lehetőségekre, szolgáltatásokra, melyekkel teljesebbé válnak a speciális képzési igényű hallgatók tanulási lehetőségei.
A résztvevők megismerhetik a mozgás-, hallás-, látássérült és tanulási zavarral küzdő fiatalok speciális képzési igényeit és információt kaphatnak a segítés lehetséges formáiról is. Számos szemléltető eszközzel és szimulációs gyakorlattal közelebb kerülhetnek az érintettekhez.
Helyszín: a József Attila Tanulmányi és Információs Központ I. és II. előadója, kiállítási tere, parkja (Ady tér 10.).