Miért jó természettudományos tárgyakat tanító pedagógusnak lenni?

Gondolkodsz a pedagógusi pályán? Kíváncsi vagy rá, miért is jó természettudományos tárgyakat tanítani? Dr. Kosztolányi József, az SZTE TTIK Bolyai Intézet egyetemi docense osztotta meg erről gondolatait.


 

1. Miért jó tanárnak (pedagógusnak) lenni?

 

  • Rendszerezett tudásunk átadása, másokkal történő megosztása örömforrás.
  • Alapvető képességeket, kompetenciákat kialakítani és fejleszteni „óvodától az egyetemig” szép és hálás feladat.
  • Öröm látni a gyerekek fejlődését, és boldogságforrás lehet az a tudat, hogy ebben a fejlődésben aktív szerepünk volt.
  • A tanítás, fejlesztés folyamatos tanulásra, fejlődésre ösztönöz bennünket.
  • Nagyon sokat tanulhatunk a gyerekektől.
  • A munkánk jelentős részét emberek között, társas kommunikáció formájában végezzük.

 

2. Miért jó természettudományos tárgyakat tanító tanárnak (pedagógusnak) lenni?

 

  • A természetet, a természeti törvényeket megismerni és megismertetni a valóságot egyre pontosabban leíró modellek segítségével alapvetően örömforrás tanárnak, tanítványnak egyaránt.
  • A természettudományos tantárgyak mindegyikében (a matematikában és az informatikában is) lehetőség van kísérletek, megfigyelések mentén megismerni a jelenségeket, és a kísérletezés közös élmény tanárnak, diáknak egyaránt.
  • Mindenkinek öröm és sikerélmény, ha megért egy összefüggést, rájön egy rejtett törvényszerűségre. Nagyon szép kihívás és örömteli feladat a tanár számára, hogy ennek a lehetőségét megteremtse tanítványainak.

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




Kubik_SzintiaKubik Szintia – BTK, kommunikáció-és médiatudomány MA

Vajdaságiként fontos volt számomra, hogy az egyetem közel legyen az otthonomhoz, ezért választottam a Szegedi Tudományegyetemet, illetve azért is, mert nagyon sok pozitívumot hallottam róla korábban. Szegednek több előnye van: a mérete, a pezsgése és a kedvezményei. Tökéletes mert nagyváros, de mégis kisvárosias a légkör, ami igazán hangulatossá teszi. Rengeteg kulturális program közül tudnak választani a diákok, melyek gyakran párosulnak kedvezményekkel is. Nem bántam meg, hogy idejelentkeztem, mert számtalan lehetőséget biztosít az SZTE a diploma megszerzése után is.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

    Készítő