Miért jó természettudományos tárgyakat tanító pedagógusnak lenni?

Gondolkodsz a pedagógusi pályán? Kíváncsi vagy rá, miért is jó természettudományos tárgyakat tanítani? Dr. Kosztolányi József, az SZTE TTIK Bolyai Intézet egyetemi docense osztotta meg erről gondolatait.


 

1. Miért jó tanárnak (pedagógusnak) lenni?

 

  • Rendszerezett tudásunk átadása, másokkal történő megosztása örömforrás.
  • Alapvető képességeket, kompetenciákat kialakítani és fejleszteni „óvodától az egyetemig” szép és hálás feladat.
  • Öröm látni a gyerekek fejlődését, és boldogságforrás lehet az a tudat, hogy ebben a fejlődésben aktív szerepünk volt.
  • A tanítás, fejlesztés folyamatos tanulásra, fejlődésre ösztönöz bennünket.
  • Nagyon sokat tanulhatunk a gyerekektől.
  • A munkánk jelentős részét emberek között, társas kommunikáció formájában végezzük.

 

2. Miért jó természettudományos tárgyakat tanító tanárnak (pedagógusnak) lenni?

 

  • A természetet, a természeti törvényeket megismerni és megismertetni a valóságot egyre pontosabban leíró modellek segítségével alapvetően örömforrás tanárnak, tanítványnak egyaránt.
  • A természettudományos tantárgyak mindegyikében (a matematikában és az informatikában is) lehetőség van kísérletek, megfigyelések mentén megismerni a jelenségeket, és a kísérletezés közös élmény tanárnak, diáknak egyaránt.
  • Mindenkinek öröm és sikerélmény, ha megért egy összefüggést, rájön egy rejtett törvényszerűségre. Nagyon szép kihívás és örömteli feladat a tanár számára, hogy ennek a lehetőségét megteremtse tanítványainak.

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Molnar_Eszter_felveteliMolnár Eszter – ZMK, oratórium és dalének

Mesterszakos hallgatóként bátran mondhatom, hogy az SZTE zeneművészeti képzése minden feltételt megad ahhoz, hogy a hallgatókból sikeres művészek váljanak. A karon családias a hangulat, szinte mindenki ismer mindenkit. A tanárok szakmailag támogatnak, segítenek az előrelépésben, fellépési lehetőségekben. A tanulmányokban az egyetemi könyvtár zenei különgyűjteménye is segít.


Tikvicki_Dora_kicsiTikvicki Dóra – BTK, elméleti nyelvészet

Nagyon vonzott Szegednek az a kettőssége, hogy nyugodt és családias a város, viszont nagyon pörgős az itteni egyetemi élet. Ezért kezdtem a Szegedi Tudományegyetemen az alapszakomat, illetve a mesterképzést is azért itt végzem el, mert az oktatás nagyon magasszintű és kiemelkedő színvonalú. A tanárok támogatóak, odafigyelnek a diákokra, tanulmányaikra. Az egyetemen kívül és belül is nagyon jók a lehetőségek, akár már hallgatóként fel lehet fedezni a munka világát.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

Készítő