agora_kiemelt

Befejeződtek az építési munkálatok a Szent-Györgyi Albert Agórában

A műszaki átadás folyamatába lépett Szeged új kulturális és tudományos központja, a Szent-Györgyi Albert Agóra. Itt kap majd helyet a Szegedi Tudományegyetem interaktív kiállítótere, az országban egyedülálló Informatórium és az Informatikatörténeti Múzeum Alapítvány gyűjteménye is.

Szeged szívében, a Gogol utca, Jósika utca és a Kálvária sugárút háromszögében épült meg a város új oktatási, kulturális és közösségi központja. A tervezők, Helmle Csaba és Báger András vezették körbe az érdeklődőket szeptember 4-én az épületben.

A szakemberek kiemelték: számos egyéb funkciója mellett a Szent-Györgyi Albert Agóra (Szegóra) egyfajta „tudományos palota” lesz: két szinten rendezkedik be a Szegedi Tudományegyetem integrált kiállítási tere, az Informatórium, ahol a legkorszerűbb információs technológiák és eszközök kiállítása mellett többek között képernyőfal, intelligens otthon és „okos szoba” várja a látogatókat. Szerteágazó profiljából adódóan az interaktív tér kutató- és munkahelye lehet majd az egyetem hallgatóinak, bemutató helyszíne az SZTE-n született tudományos eredményeknek. Méltó helyére kerül a Szegórában a világhírű Informatikatörténeti Gyűjtemény összeállítása is, amelyet az egyetem támogatásával, annak öthalmi épületében őriztek meg az elmúlt évek során. Az informatika szélsebes fejlődésének legfontosabb mérföldköveit, a gyűjtemény legértékesebb darabjait költöztetik majd az új központba. Hamarosan beköltözhet az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont látványlaboratóriuma is az épületbe, amely az SZBK-ban folyó kutatások fontos disszeminációs tere lesz.

A szegedi universitas korábbi rektoráról, Nobel-díjas tudósáról elnevezett Szent-Györgyi Albert Agóra előadótermei, belső terei és aulája zenés-kulturális előadások és konferenciák, rendezvények helyszínéül szolgálhatnak a jövőben, de itt kap új otthont a Százszorszép Gyermekház is. A Szegórában számos innovatív, egyedülálló, korszerű és környezettudatos építészeti megoldással találkozhat majd a látogató. Az Agóra térnek például többemeletes klímatorony légmozgása biztosít természetes hűtést a nyári időszakban. Intelligens épületfelügyeleti rendszer koordinálja az épület teljes működését. A hűtést és a fűtést napkollektorok és hőszivattyúk, az elektromos áramot napelemek szolgáltatják. A megújuló energiát hasznosító gépeket a gépészeti terek kialakításának köszönhetően bárki megnézheti működés közben.

A szegedi Szent-Györgyi Agóra műszaki átadására szeptember közepén kerül sor, és várhatóan 2013. január elejétől nyílik meg az érdeklődők előtt a központ.

 

Borbola Terézia


Agora galéria

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



Tikvicki_Dora_kicsiTikvicki Dóra – BTK, elméleti nyelvészet

Nagyon vonzott Szegednek az a kettőssége, hogy nyugodt és családias a város, viszont nagyon pörgős az itteni egyetemi élet. Ezért kezdtem a Szegedi Tudományegyetemen az alapszakomat, illetve a mesterképzést is azért itt végzem el, mert az oktatás nagyon magasszintű és kiemelkedő színvonalú. A tanárok támogatóak, odafigyelnek a diákokra, tanulmányaikra. Az egyetemen kívül és belül is nagyon jók a lehetőségek, akár már hallgatóként fel lehet fedezni a munka világát.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

    Készítő