pexels-startup-stock-photos-7102

Elkezdődött a felvételizők ügyintézési időszaka

A szeptemberben induló képzésekre jelentkezők július 9-ig használhatják az E-felvételit adat- és sorrendmódosításra, illetve dokumentumpótlásra. Elkezdődött a tavaszi ügyintézés - írja a felvi.hu.

Több mint három hónap áll a felvételizők rendelkezésére, hogy kiegészítsék, esetleg módosítsák a februárban leadott jelentkezésüket – ügyintézésre legkésőbb 2025. július 9-ig van lehetőség. Az ügyintézéshez is központi azonosítást követően lehet belépni (a Belépés/Regisztráció ablakban az E-felvételi belépés lehetőséget kell választani).

Ellenőrizzük az adatainkat!
Az E-felvételiben a jelentkezők ellenőrizhetik:

- a központi nyilvántartásban szereplő adataikat,
- a közhiteles nyilvántartásból átvett információkat (pl. érettségi eredmények, oklevél-adatok),
- az általuk megjelölt képzéseket és azok megfelelő sorrendjét.

A táblázatok mellett található útmutatók segítenek a megjelenített információk pontos értelmezésében, így érdemes átnézni ezeket a leírásokat is. Abban az esetben, ha egy közhiteles nyilvántartásból átvett adatunkban hibát találunk, akkor az érintett nyilvántartásban kell kérni azok javítását - pl. egy rosszul szereplő személyes adatunkat a kormányablakban tudjuk helyesbíteni, egy bizonyítványét pedig az azt kiállító intézménytől kell kérnünk.

Dokumentumpótlás

Az E-felvételi Dokumentumok menüpontja alatti táblázatokban (központi / intézményi feldolgozású) látható, hogy a választott szakokon milyen iratokra lehet szükség - ajánlott az adott szak meghirdetésében ellenőrizni, hogy mindent feltöltöttünk-e, amit az intézmény kért. Ugyanitt lehet figyelemmel kísérni a már feltöltött dokumentumok feldolgozását, elbírálását.

Mit NEM kell feltölteni?
az E-felvételi Közhiteles nyilvántartásokból származó információk menüpontban látható eredményeket (pl. érettségi, oklevél, nyelvvizsga)

Mit töltsünk fel:

- a középiskolai bizonyítvány minden év végi eredményeket igazoló minden oldalát - ha tanulmányi pontot akarunk számíttatni;
- szakképesítésünket igazoló dokumentumokat: középfokú szakképzettséget igazoló oklevél (technikum), szakképesítő bizonyítvány (szakgimnázium), OKJ szerinti bizonyítvány;
- amit a felsőoktatási intézmény előír vagy intézményi pontot igazol (kivéve azok, amelyek ott vannak a közhiteles adatok között, mint pl. nyelvvizsga, emelt szintű érettségi, mert ezeket az intézmények ugyanúgy látják).

A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen vagy többletpontokat igazoló dokumentumokat érdemes minél hamarabb feltölteni.

Bővebben a hiánypótlásról a Tájékoztatóban »

Módosítási lehetőségek
Július 9-ig az E-felvételiben:

- feltölthető a jelentkezési határidőt követően megszerzett dokumentum,
- módosítható a jelentkezési helyek sorrendje (egy alkalommal), illetve a jelentkezési hely telephelye (ha az intézmény, szak, képzési szint és munkarend azonos),
- hozzáadható a jelentkezési hely másik finanszírozási formája,
- visszavonható egy-egy, vagy az összes jelentkezési hely,
- módosítani lehet a tanulmányi pontok számításához megadott 5. tantárgyat, illetve pótolhatók a jelentkezés benyújtásakor még nem ismert év végi osztályzatok, valamint
pótolhatók az időközben megszerzett szakképzettségek adatai.

Bővebben a sorrendről és a jelentkezési helyek módosításáról a Tájékoztatóban »

Pontszámításhoz megadott 5. tantárgy
Egy alkalommal megadhatunk új választott 5. tantárgyat (a tanulmányi pontok középiskolai eredmény részének számításához), illetve pótolhatjuk, ha esetleg a jelentkezéskor elmaradt. Módosításkor a felsőoktatási intézmények által megadott listából lehet kiválasztani az új tárgyat, amiből pontot szeretnénk számíttatni. Fontos, hogy ezt igazolnunk is kell a megfelelő dokumentummal – kivéve, ha azt a korábban feltöltött bizonyítvány tartalmazza, mert akkor nem kell azokat újra feltölteni.

Bővebben a tanulmányi pontok számításáról »

Figyeljük folyamatosan az E-felvételit és a postafiókunkat

Nemcsak az esetleges hiánypótlási felhívások és a dokumentumok feldolgozása miatt érdemes folyamatosan figyelni az E-felvételit, hanem mert az ügyintézési időszak előrehaladtával az egyes jelentkezési helyeken számított pontszámokat is meg lehet majd tekinteni. Ennek időpontjából szintén e-mailben küldenek majd értesítést.

Az E-felvételi mellett fontos, hogy az e-mail postafiókunkat is folyamatosan nézzük, mivel oda érkeznek majd a fontos értesítések, tájékoztató levelek - az Oktatási Hivataltól és a felsőoktatási intézményektől egyaránt (pl. a vizsgabehívók). Érdemes időnként a spam mappát is megnézni, mert előfordulhat, hogy az automatikus rendszerüzenetek ott landolnak.

Forrás: felvi.hu

Borítókép: pexels.com


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Horvath_FiorellaHorváth Fiorella - MK, műszaki menedzser

Főként a közösségi élet vonzott a Szegedi Tudományegyetemre. Műszaki menedzser szakon tanulok, az fogott meg benne, hogy a dolgok műszaki és a gazdasági részébe is bele tudok látni. Ráadásul nagyon jó lehetőségek vannak az egyetemen például: egy logisztikai tárgy keretében például elutazunk Brüsszelbe, hogy feltérképezzük az ottani repülőteret. Az itt tanulók valóban egy kis csapatot alkotnak. Viszonylag kevesen járunk az MK-ra a többi karhoz képest, ezért ismert mindenki mindenkit, és mindig egymás segítségére tudunk lenni. Ráadásul a diákélet is fantasztikus, csak ajánlani tudom mindenkinek.


Juhasz_AnnaJuhász Anna - MGK, mezőgazdasági mérnök

Számomra egyértelmű volt már a középiskolában, hogy az MGK-n biztosan szép jövő vár rám. Sok jót hallottam ismerősöktől, de most, hogy a hallgatója lehetek ennek a karnak, én is sok maradandó élményt továbbíthatok érettségizős barátaimnak. Az órákon tanultakat az otthoni családi gazdaságban bátran kamatoztathatom. Szuper külföldi lehetőségek, gyakorlatias oktatás, és nem utolsósorban a családias légkör, amit nagyon szeretek. Ez elsősorban abban nyilvánul meg, hogy kiváló a tanár-diák kapcsolat.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *