IMG_9673

Még egy hétig lehet jelentkezni az SZTE középiskolásoknak szóló földrajz-versenyére

A nagy érdeklődésre és az érintettek visszajelzéseire való tekintettel, a szervezők meghosszabbították a XIII. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyre való jelentkezés határidejét 2024. január 23-áig.

- A Kárpát-medence élményekben leggazdagabb földrajzversenye –így lehet legjobban meghatározni röviden, hogy mit is jelent a az SZTE korábbi tanszékvezetőjéről, kutatóprofesszoráról elnevezett földrajzi tematikájú tanulmányi seregszemle. A XII. Jakucs László Nemzetközi Földrajzversenyre rekordszámú, csaknem 600 tanuló jelentkezett tavaly. Magyarország minden vármegyéjéből és a határon túlról is nekivágtak az első, online fordulónak a csapatok.

A gyakorlatorientált verseny népszerű a középiskolások és tanáraik körében is. Éppen ezért évről-évre egyre többen jelentkeznek. Idén a gimnáziumi oktatók visszajelzései alapján a jelentkezési határidőt a szervezők kitolták, így 2024. január 23-ig, kedd éjfélig várják az ingyenes megmérettetésre a kétfős csapatok jelentkezését.

IMG_9744

További részletek, jelentkezés itt.

Fotók: Kovács-Jerney Ádám


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.




Mikula_AndreaMikula Andrea - ÁJTK, jogász

Elsősorban azért választottam az SZTE ÁJTK-t, mert itt lakom Szegeden, és úgy hallottam, hogy a szegedi jogi képzés nagyon jó. Ez az évek során be is bizonyosodott. Másrészt utánanéztem néhány felmérésnek, és úgy értesültem, hogy a Szegedi Tudományegyetem legalább olyan magas szintű képzést nyújt, mint más hasonlóan nívós egyetemek az országban. A jogi karon nagymértékű tudásra és talpraesettségre tettem szert az évek során, amit nem csak a munkaerőpiacra kilépve fogok tudni kamatoztatni.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *