uni2022_nyito

Újabb összevetésben lett a legjobb hazai egyetem az SZTE

A 22. EDUCATIO Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon mutatták be az UNI 2022 Egyetemek rangsora című kiadványt Budapesten. A kötet az elmúlt három év nemzetközi rangsorainak összevetésével kíván hiteles képet adni a magyar felsőoktatás szereplőiről. A kiadványban a Quacquarelli Symonds (QS) és a Times Higher Education (THE) eredményeit vették figyelembe. A rangsorok összesítésénél a Szegedi Tudományegyetem került ki győztesként.

Egyre többen veszik figyelembe a továbbtanulás során, hogy hol állnak a magyar egyetemek a nemzetközi rangsorokban. Az UNI in&out 2022 a legjobb magyar felsőoktatási intézményeket mutatja be úgy, hogy a korábbi évek nemzetközi felsőoktatási rangsoraiban elfoglalt helyeit összesítve vizsgálja. A kiadvány készítői intézményi és képzési területi rangsorokat is összevetettek, amihez nemzetközi és hazai felsőoktatási rangsorok eredményeit használták fel.

Az összehasonlításból kiderült, hogy mindhárom évben volt abszolút győztes: a QS rangsorában a Szegedi Tudományegyetem, a THE rangsorában pedig a Semmelweis szerepelt a legjobb helyen. A két rangsor elmúlt három évben megjelent listáiban elfoglalt pozícióit összesítve a Szegedi Tudományegyetem az abszolút győztes, hiszen ez az intézmény a QS világrangsorban folyamatosan az első helyen áll a magyar intézmények között, miközben a Times Higher Education listáján is jó pozíciókat ér el, ezzel a legjobb helyen áll a hazai felsőoktatás szereplői között.

A Szegedi Tudományegyetem továbbá figyelemre méltó helyezést vívott ki magának a regionális nemzetközi rangsorokban, a QS európai és közép-ázsiai egyetemeket vizsgáló rangsorában (QS EECA) a 2020-as kiadásában még a 33., a legfrissebb, 2022-es listán a 29. helyen áll.

A kiadvány készítői a 2021-es jelentkezőszámok és hallgatói kiválósági adatok, valamint a legfrissebb DPR (Diplomás Pályakövetési Rendszer Adminisztratív Adategyesítés 2020) adatait is vizsgálták. Az UNI 2022 adataiból az is kiderült, hogy az ápolás- és betegellátás szakon a DPR adatbázis legfrissebb adatai szerint az SZTE-ETSZK végzett hallgatók számíthatnak a legjobb diplomás kezdőbérre az országban.

A kiállításon debütáló UNI 2022 Egyetemek rangsora című kiadvány a tervek szerint évente kétszer megjelenő magazin lesz. A kiadvány célja, hogy megszólítsa és segítse az egyetemválasztás előtt álló fiatalokat és a diplomához közel járó végzős hallgatókat, és családjaikat, illetve támogassa őket a magyarországi felsőoktatási intézmények összehasonlításával, bemutatásával. A döntés elősegítésében az adatsorokat interjúk és rövid szakmai cikkek egészítik ki.

 

SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Major_AttilaMajor Attila - ZMK, magánének

Azért jöttem erre a szakra, mert itt olyan tanárok tanítanak, akiket nagyra tartok. Maga a szak a tanszékvezető, Temesi Mária tanárnő miatt vonzó, hiszen sok lehetőséget kínál arra, hogy elsősként operában szerepelhessek, ez pedig kezdőként hatalmas lehetőség és megtiszteltetés. A ZMK-n a tanár-diák kapcsolat nagyon szoros, hiszen ez a pálya nagyon tanárfüggő. Én itt megtaláltam Andrejcsik István operaénekes személyében azt a mestert, akivel a legtöbbet tudtam eddig fejlődni.




Fulep_GaborFülep Gábor - ÁOK, általános orvos

Több oka van annak, hogy a Szegedi Tudományegyetemre járok orvosi karra. Az egyik legfontosabb, hogy mindig nagyon jókat hallottam az itteni képzésről, a másik az, hogy Budapestre nem szerettem volna menni, mert már volt tapasztalatom a fővárosi életformáról. Szeged egy vidéki nagyváros, ahol kedvesebbek az emberek, összetartóbb a diákság, ez a tapasztalatom. Mindig is a kémia és biológia állt hozzám közel, ezért nem volt kérdéses számomra a továbbtanulás. A gyakorlati lehetőségeket külön kiemelném az SZTE Általános Orvostudományi Karán, mindenkinek csak ajánlani tudom!

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *