nyn1

Kreativitás, kritikus gondolkodás és európai színvonal - A szegedi bölcsészdiploma: érték

Ismét nagy érdeklődés övezte – a legfrissebb hazai és nemzetközi rangsorok szerint – az ország legkiválóbb bölcsészkarának és a Szegedi Tudományegyetem legjobb karának a második nyílt napját. A középiskolások szerint megéri bölcsésznek tanulni. Hogy miért a legjobb döntés ehhez Szegedet választaniuk – mindezt többféleképpen mondták el és változatos szellemi játékokkal, tudóskvízekkel mutatták meg a kar oktatói, doktoranduszai és hallgatói.

Január 25-én több mint kétszáz pályaválasztás előtt álló középiskolás járt a szegedi bölcsészkar Egyetem utcai épületében, és ismerkedett meg a kar képzési kínálatával. Az Auditorium Maximum történelmi színhelyén prof. dr. Sándor Klára általános dékánhelyettes köszöntötte a felvételizőket, aki megnyitójában nemcsak azt emelte ki, hogy az itt elvégezhető 24 alapszak mindegyike piacképes diplomát ad, hanem azt is, hogy ez a kar fontos értékének tekinti az európai szemléletre való nevelést, a hagyománytiszteletet, a vitára való, örök nyitottságot, a kritikai gondolkodás és a kreativitás szeretetét. Mindemellett hallgatóbarát is, ezt bizonyítja, hogy 2019-ben az egyetem a Világszintű Hallgatói Elégedettség Díjat is megkapta.


Hogy még mit várhatnak a felvételizők a szegedi egyetemtől és az SZTE BTK-tól, mit kell még tudniuk a felvételi rendszerről, illetve a bölcsész- és társadalomtudományi alapszakokról, arról a kar oktatói és hallgatói tartottak előadást. Bemutatkozott az SZTE Junior Akadémia, ami azért jött létre, hogy megkönnyítse az SZTE-re vezető utat a középiskolásoknak, valamint a már SZTE-s hallgatóknak szervez változatos programokat, workshopokat és tájékoztatást ösztöndíjlehetőségekről. Borbola Lilla mesélt a felvételizőknek arról, hogy az SZTE Junior Akadémia hogyan képes segíteni nekik az egyetemre való bejutásban: a kínálatukban szerepelnek emelt szintű érettségire és nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamok is. A leendő gólyák az SZTE BTK egyes szakjait bemutató asztaloknál kaphattak részletesebb tájékoztatást, de a komoly válaszok mellett maradt idő – a kreativitás szellemében – a játékos ismerkedésre is, hiszen a legváltozatosabb bölcsészet- és társadalomtudománnyal kapcsolatos szellemi játékokban mérethették meg magukat.


Az SZTE BTK sikeres januári nyílt napja a kar épülettúrájával ért véget.


Hasznos tudnivalók a felvételihez itt.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Sipos Mark KristofSipos Márk Kristóf – ÁJTK, politológia

Mivel szegedi vagyok, nem volt kérdés, hogy ragaszkodom a városomhoz és a helyi egyetemhez. Azért a politológiát választottam, mert nagyon érdekel a politika. Emellett nem titkolt célom, hogy majd színésznek tanuljak, de ez előtt szeretném, hogy legyen egy biztos diploma a kezemben. A szakon nagyon kedvesek a tanárok, jó a kapcsolat velük, igazán családias a hangulat. A közösségi élet is élénk, igazán jó kedvezmények vannak külön az egyetemistáknak, így például ingyen lehet buliba menni, vagy olcsóbban lehet egy kávét inni.





Iszak KrisztianIszak Krisztián – BTK, szociológia

Egyáltalán nem bántam meg, hogy a Szegedi Tudományegyetemre jelentkeztem, ugyanis a képzés itt sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken. Minden tavasszal részt kell vennünk élesben egy kérdőíves kutatásban, ami a Szeged Studies nevet viseli. Így saját bőrünkön tapasztalhatjuk meg a szakma szépségeit, és hogy mennyi és milyen munka áll egy komplett kutatás lebonyolításában, kivitelezésében. Úgy gondolom, ezáltal egy igazán gyakorlatias tudást kapunk meg.






További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *