Társadalomtudomány képzési terület

A társadalomtudományi képzési terület képzéseit és mesterképzéseit a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, az Állam- és Jogtudományi Kar, Juhász Gyula Pedagógusképző Kar és Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar kínálja a hallgatóknak.

A társadalomtudományi képzési terület azok számára lehet vonzó, akik érdeklődnek az emberi társadalom, politikai rendszerek, pszichológia és szociológia iránt. A hallgatók itt alapos elméleti és gyakorlati tudást szerezhetnek az emberi viselkedésről, a társadalmi struktúrákról és a közösségek működéséről. A képzés célja, hogy a résztvevők képesek legyenek komplex társadalmi problémák megértésére és kezelésére.

Az alapképzés népszerű szakjai közé tartozik a kommunikáció- és médiatudomány, a szociológia és a nemzetközi tanulmányok.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Linka_KrisztinaLinka Krisztina - TTIK, földrajz

Hogy miért pont Szegedet választottam? Tudom, hogy a Szegedi Tudományegyetem elég jó hírű nemcsak országos, hanem nemzetközi szinten is. Emellett nagyon sok ismerősöm ezt az egyetemet választotta, és szerettem volna a közelükben maradni. Földrajzszakosként fontosak voltak számomra a város természeti kincsei: a Tisza és a határtalan Alföld. A szülővárosomban, Baján szintén van egy folyó, számomra nagyon fontos, hogy a város víz mellett legyen. A szakomon természettudományokat és társadalomtudományokat tanulok, mindkettőt szeretem, de majd a természettudományok irányába szeretnék specializálódni.




Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

Készítő