Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

2016  --  Műszaki és Létesítménygazdálkodási Iroda
Ajánlattételi felhívás SZTE/2016/PM07317
A Szegedi Tudományegyetem (továbbiakban: Ajánlatkérő) nyílt beszerzési eljárást hirdet.

A beszerzés tárgya: Kiviteli tervdokumentáció készítése a Mérnöki Kar kollégiumi vizesblokkjainak felújításához
2016. december 15.
Ajánlat sorszáma: SZTE/2016/PM07317

Ajánlattételi határidő: 2017. január 05 14:00

Szállítás, teljesítés tervezett időpontja: szerződéskötéstől számított 45 naptári nap

A beszerzés rövid ismertetője:

Kiviteli tervdokumentáció készítése a Mérnöki Kar kollégiumi vizesblokkjainak felújításához

Helyszín: SZTE, Mérnöki Kar Kollégiuma (Szeged, Kollégiumi út 11.)

 

 

A tervezések ismertetése:

 

A kollégium vizesblokkjaiban, a használati víz elleni szigetelés elégtelensége miatt a falak és födémek folyamatos vizesedése tapasztalható évek óta. A jelenség megszüntetése érdekében a vizesblokkokat az épület tartószerkezeti elemeiig (födémek, főfalak) vissza kell bontani és újra kell építeni. A meglévő vizesblokkok bontásáról, illetve az újak kialakításáról kiviteli terveket kell készíteni. Az új alaprajzi kialakításokat, beépítendő anyagtípusokat és alkalmazandó műszaki megoldásokat az Igénylőkkel egyeztetni kell.

Az érintett vizesblokkok: földszinti 3 állásos, I., II., III. emeleti 12-12 állásos zuhanyzók, illetve a kazánházi vizesblokk.

Megrendelő a tervezéshez a mellékelt szinti alaprajokat tudja biztosítani PDF és DWG formátumban.

 

Figyelem! Ajánlatot kizárólag a meghirdetett időpontban történő helyszíni bemutatáson részt vevő pályázók adhatnak!

 

A leadott ajánlatokhoz csatolni szükséges:

A bevonni kívánt szakemberek bizonyítványainak másolata.

A bevonni kívánt szakemberek kamarai jogosultságainak igazolása.

A bevonni kívánt szakemberek szándéknyilatkozata a projektben való részvételről.

 

 

A kiviteli tervdokumentációk leadását 4 példány papír alapú és 1 példány elektronikus (CD) formátumban kell teljesíteni. A terveket PDF és DWG formátumokban.

A tervdokumentációknak tartalmaznia kell tételes árazatlan és tételes árazott költségvetést is – Excell formában.

A végleges dokumentálás előtt a tervező köteles a tervet 1 példányban bemutatni illetve leadni, és a műszaki iroda képviselője által kért javítások és hiányosságok pótlása után elvégezni a teljes dokumentálást.

 

A tervezés során a Tervezőknek egyeztetniük kell az Egyetem Műszaki és Létesítménygazdálkodási Iroda, illetve a Védelmi és Szállítási Iroda szakembereivel.

 

 

Gépészet:

 

Víz-csatornaszerelés, Fűtés, használati melegvíz ellátás: a kor színvonalának megfelelő anyagból, ill. prés fittingekből tervezendő.

 

Ködtelenítő szellőzés: a légkezelők az élettartamra való tekintettel felső középkategóriába soroltak legyenek.

 

A helyiségek teljes körű gépészetét a tervezőnek a szerződés létrejöttekor hatályban lévő, a tervezésre vonatkozó előírások (jogszabályok, szabványok, szabályzat stb.) figyelembe vételével, a megoldás módját speciálisan szabályozó előírásoknak megfelelően kell elkészítenie.

 

Kiviteli tervdokumentáció tartalma (tájékoztató jellegű):

 

Gépészeti tervek

  1. Víz-csatorna alaprajzok és függcsőterv
  2. Fűtés-hűtés alaprajzok és függcsőterv
  3. Szellőzési alaprajzok és függcsőterv
  4. Műszaki leírás

 

A költségvetést TERC programban kérjük elkészíteni. A költségvetés konvertálásánál az excel táblázatban a munkanemeket külön-külön munkafüzetenként kérjük megadni.

 

A generáltervező felel a szakági tervek és az egyéb tervfejezetekben foglaltak összehangolásáért.

 

Valamennyi tervet digitális, szerkeszthető formában is kérjük.

 

 

 

ÁLTALÁNOS KÖVETELMÉNYEK

 

A tervek elkészítésénél alapvető szempont a műszakilag megfelelő, de költséghatékony megoldások betervezése.

 

A tervezőnek le kell folytatnia szükség szerint hatósági, szakhatósági egyeztetéseket, valamint folyamatos konzultációkat az üzemeltető képviselőjével, ezen egyeztetésekről és konzultációkról emlékeztetőt köteles felvenni, melyet az érintetteknek eljuttat.

 

A tervezőnek a tervezési feladat elvégzéséhez szükséges mindennemű feltárást el kell végezni, ezek költségét – az ideiglenes helyreállítással – az ajánlati árnak tartalmaznia kell. Az egyetem a feltáráshoz szükséges területet biztosítja.

 

A tervezés és a szakhatósági egyeztetések, illetve engedélyezés során felmerülő összes költség a nyertes pályázót terheli! (Tulajdoni lap és hiteles térképmásolat kiváltása, közreműködő szakhatóságok igazgatási szolgáltatási díjai, szakértői díjak…)

 

Az ajánlati árnak tartalmaznia kell szükség esetén az épület eredeti tervezőjének hozzájáruló nyilatkozatának költségét is.

 

Az elkészítendő tervdokumentációkban foglalt szellemi alkotás a Tervező tulajdona lesz, de a tervezési díj megfizetésével a Megrendelő megszerzi a tervdokumentáció szabad, korlátozásmentes felhasználói jogát, amely alapján a Tervező előzetes jóváhagyása nélkül (de tájékoztatása mellett) jogosult azt teljes körben és korlátlan ideig felhasználni, továbbtervezésre másnak átadni, ezzel kapcsolatban a Tervezőnek további igénye nincs.

 

Az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet 15. § szerint a felek elfogadják, hogy a tervező az általa készített kivitelezési dokumentációval kapcsolatban az Étv. 33. § (4) bekezdése szerint tervezői művezetést végezhet, amelyre a felek ennek szükségessége esetén külön szerződést kötnek.

 

A tervező köteles, a kivitelezésre kiírt pályázatok során feltett, tervezéssel összefüggő kérdésekre - többek között a betervezett anyagok és berendezések kiváltására megajánlottak megfelelőségére, és elfogadására történő nyilatkozással - a Megrendelő által megadott határidőre válaszolni. A tervező köteles továbbá a kérdésekre való válaszadások során új költségvetési tételek felmerülése esetén kiegészítő költségvetést összeállítani árazott és árazatlan formában.

 

A kiviteli tervekhez helyiségkönyvet kell készíteni. A munkákkal érintett összes helyiségre vonatkozóan, a bennük végzendő összes munkafázis felsorolásával.

 

 

Elektromos:

 

A tervezést a jelenleg érvényben lévő rendeletek, jogszabályok betartásával kell végezni. Az érintett területen teljesen új elektromos hálózatok kerülnek kiépítésre. Teljes körű a mai kor igényeit kielégítő a helyiségek igényeinek megfelelő elektromos kiviteli terveket kérünk egyeztetésekkel, tervlapokkal, költségvetésekkel. A tervezőnek egyeztetési kötelezettsége van az Egyetem szakterületei képviselőivel, melyet egyeztetési jegyzőkönyvvel kell igazolni.

 

Az elektromos tervezés szakaszában az egyeztetéseket és az igények felmérését legalább az alábbiakkal kell megtenni:

  • épület használójával
  • védelmi irodával (tűzjelző, kamera, riasztó, beléptető rendszerek)
  • műszaki és beruházási irodával
  • szakhatóságokkal (Amennyiben a tervezéshez szakhatóság szükséges.)

 

A villamos terveknek tartalmaznia kell továbbá a gépészeti berendezések energiaellátásának, vezérlésének teljes tervdokumentációját is.

 

Rendszerek:

  • 0,4 kV-os energiaelosztó, világítási, és csatlakozói hálózat.
  • gépészeti berendezések energiaellátása, vezérlése

 

Tervek tartalmi követelményei:

Épületvillamossági műszaki leírás, mely ismerteti az építményre vonatkozó, az építész szakági tervlapokat kiegészítő villamos vonatkozású információkat:

  • az épület villamos teljesítményigényének meghatározását a különböző fogyasztói csoportoknak megfelelő bontásban
  • a villamos energiaellátás megoldását, a villamos hálózatra csatlakozás módját
  • az elosztóhálózatok elvi kialakítását, az elosztó berendezések telepítési helyeit
  • a mesterséges világítás megoldásait és minőségi jellemzőit
  • az erőátviteli berendezéseket
  • a gépek, készülékek és berendezések vezérlésével és szabályozásával kapcsolatos elvi megoldásokat, a gépészeti automatika (épület-felügyeleti) rendszereket
  • az érintésvédelmi, villámvédelmi és túlfeszültség-védelmi, valamint egyéb zavarvédelmi rendszerek elvi megoldásait
  • az épület villamos berendezéseinek létesítési, védettségi előírásait, az elvi szerelésmódokat és lehetőségeket

 

 

Erősáramú épületvillamossági tervrajzok

  • Jelmagyarázat: a tervlapokon szereplő rajzjelek szöveges magyarázata, az elvárt jellemző adatok meghatározása (esetleg példálózó jellegű típusmegadással)
  • Nyomvonaltervek: az erősáramú villamos készülékek, szerelvények, villamos csatlakozással rendelkező egyéb berendezések, a vezetéktartó szerkezetek és fő vezetéknyomvonalak ábrázolása 1:100 vagy 1:50 (különleges esetekben attól eltérő) léptékben.
  • Erősáramú fővezeték tervek: a berendezéshez tartozó energiaforrások, energia átalakítók, főelosztók, elosztók és nagy fogyasztók (liftek, hűtőgépek stb.) elhelyezésének és az azokat összekötő fővezetéki hálózatnak az ábrázolása az épület szintjeit illetve vízszintes és függőleges tengelyeit feltüntető fa-struktúraszerű ábrán, az elosztók, nagy fogyasztók tervjeleinek, teljesítményigényének, a fővezetékek keresztmetszetének hosszának feltüntetésével
  • Elosztó tervek: a villamos elosztó berendezések egyszerűsített egyvonalas kapcsolási rajzai vagy táblázatos áramkör-felsorolása a főbb villamos készülékek és a berendezések jellemzőinek (névleges áram, zárlati szilárdság, védettség, méretek stb.) megadásával

 

Erősáramú épületvillamossági műszaki leírás, mely ismerteti az építményre vonatkozó villamos vonatkozású információkat:

  • az épület villamos teljesítményigényének meghatározását a különböző fogyasztói csoportoknak megfelelő bontásban
  • a villamos energiaellátás megoldását, a villamos hálózatra csatlakozás módját, a fogyasztásmérés és fázisjavítás kialakítását
  • az elosztóhálózatok kialakítását, az elosztó berendezések telepítési helyeit, azok szerelési módját, felépítését, tartalék helyigényét
  • a mesterséges világítás megoldásait és minőségi jellemzőit, az alkalmazott lámpatestek műszaki jellemzőit és beépítési módjait, a világításkapcsolás megoldásait, a tartalékvilágítás kialakítását
  • az erőátviteli berendezéseket, azok energiaellátásának megoldásait, külön kitérve a tűzvédelmi és menekítési biztonsági berendezésekre
  • a gépek, készülékek és berendezések vezérlésével és szabályozásával kapcsolatos megoldásokat, utalással az esetleges külön épületautomatika tervdokumentációban szereplő épületgépészeti automatika (épületfelügyeleti) rendszerekre
  • az érintésvédelmi, villámvédelmi és túlfeszültség-védelmi, valamint egyéb zavarvédelmi rendszerek megoldásait
  • az épület villamos berendezéseinek létesítési, védettségi előírásait, a szerelési módokat és lehetőségeket
  • az építményre vonatkozó villamos vonatkozású környezetvédelmi intézkedéseket
  • utalást az épület gyengeáramú rendszereit, beleértve az információs adatátviteli, a kommunikációs és a biztonságtechnikai rendszereket tartalmazó gyengeáramú tervekre

 

 

Erősáramú épületvillamossági anyagok és munkák jegyzéke

  • A műszaki leírásban részletesen leírt, illetve a tervrajzokon ábrázolt fő erősáramú villamos berendezések, készülékek, szerelési anyagok illetve munkanemek, munkafolyamatok kiírása összevont, kiírási tételekkel, az ajánlatadáshoz szükséges műszaki követelmények, anyagjellemzők és mennyiségek megadásával (esetleg példálózó jellegű típusmegadással).

 

 

A tervező 1 végszámlát nyújthat be a műszaki ellenőr által kiadott teljesítésigazolás után.

A vállalkozói számla kiegyenlítése átutalással történik, 60 napos fizetési határidővel. A megrendelő előleget nem fizet.

 

 

A Vállalási árat a mellékelt felolvasólapon kérjük megadni!

 

 

 

Helyszíni bejárás helye és időpontja:

 

Szeged, Kollégiumi út 11.

2016. december 21. 8 óra 30 perc

Találkozó az épület portájánál



Letölthető állományok:
FELOLVASÓLAP.doc
TERVEZŐI SZERZŐDÉS tervezet.doc
koll_főépület_fszt_2015.pdf
koll_főépület_I.emelet_2015.pdf
koll_főépület_II.emelet_2015.pdf
koll_főépület_III.emelet_2015.pdf
kollmelléképületekfszt.pdf

Bírálati szempont: legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás



Ajánlat benyújtásának módja:
Felhívjuk az ajánlattevők figyelmét, hogy 2015.09.01-től ajánlatot kizárólag csak elektronikus formában, - a honlapon feltöltve - fogad be az ajánlatkérő.
( A borítékban beadott ajánlat érvénytelen!)
A dokumentációban kérjük feltüntetni az ajánlati sorszámot. Ajánlatát cégszerűen aláírt pdf formátumban, az adott eljárás weboldalán a jobb felső sarokban levő "ajánlattétel" linken keresztül tudja az ajánlattevő feltölteni.

További információ kérhető:

Az ajánlatkérő hivatalos kapcsolattartója: Kukla Zsolt, irodavezető

kukla.zsolt@gmf.u-szeged.hu

Az ajánlatkérő szakmai kapcsolattartója: Kószó Péter, főmunkatárs SZTE Létesítménygazdálkodási Igazgatóság Műszaki és Beruházási Iroda, tel: +36 (62) 545-605, +36 (62) 544-000/5605

email: koszo.peter@gmf.u-szeged.hu


Az eljárás nyelve: magyar, de az ajánlatkérő angol nyelvű ajánlatot is elfogad. Jelen felhívással Ajánlatkérő olyan cégek jelentkezését várja, akik megfelelő pénzügyi háttérrel rendelkeznek valamint képesek a mielőbbi szállítására. Az ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy az ajánlattevőktől további írásbeli tájékoztatást kérjen 5 munkanapon belül, a tájékoztatási igény minden ajánlattevőnek történő egyidejű megküldésével, az érvényes jelentkezések alapján. Ezek után az ajánlatkérő elvégzi az ajánlatok értékelését, amelynek eredményéről a lehető legrövidebb időn belül értesíti az Ajánlattevőket.

Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy a jelen felhívás lefolytatásától indoklás nélkül részlegesen, illetve teljes mértékben elálljon. Az Ajánlatkérő nem vállal felelősséget az elállásból származó következményekért.

A jelen felhívás egyetlen Ajánlattevő által sem tekinthető az Ajánlatkérő által tett szerződéses ajánlatnak vagy kötelezettségvállalásnak. A felhívás és a pályázati eljárás az Ajánlatkérő belső szabályai alapján történik.

Nyertes ajánlattevő: Tenplan Mérnöki Iroda Kft.
Nyertes ajánlati ár: 925 000,-Ft+ÁFA