FIGYELEM KIEGÉSZÍTÉS!
Laborcsoport kialakításához szükséges kiviteli tervdokumentációjának elkészítése
Helyszín: Szeged, Korányi fasor 6.
Figyelem! Ajánlatot kizárólag a meghirdetett időpontban történő helyszíni bemutatáson részt vevő pályázók adhatnak!
A tervezési munka megkezdése előtt a felhasználóval egyeztetni szükséges a pontos tervezési feladatok meghatározásához (pl. bútorkialakítások, technológiai elrendezések, dugalj kiosztás, berendezések elrendezése, stb…). Erről az egyeztetésről a tervezőnek kötelessége emlékeztetőt készíteni!
A mellékelt szerződésminta csupán minta, csak azon pontjai irányadók, melyek a pályázati kiírás szerint érintettek.
A beszerzés rövid ismertetője:
A SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika laborcsoport kialakítását tervezi a Szeged, Korányi fasor 6. épület középső szárnyának III. emeletén. A feladat, a hozzávetőleg 100m2 alapterületen kialakítandó helyiségcsoport komplett kivitelezési tervdokumen-tációjának elkészítése árazott és árazatlan költségvetéssel. A tervezett munkák nem építési engedély köteles tevékenységek. Tárgyi épület helyi védelem alatt áll.
Jelenlegi állapot:
A hatvanas évek végén megvalósult emeletráépítés III. emeletén jelenleg egészségügyi ellátás folyik, de az épületen belül funkció átcsoportosítás lesz, így felszabadul 5 db helyiség. A középfolyosó elrendezésű épületrészben a kórterem, az elkülönítő a vizesblokkal, az orvosi szoba, és a kezelő az elmúlt évek alatt minimális felújításon estek át. A külső és a belső nyílászárók, a burkolatok, a gépészeti és elektromos rendszerek elavultak, nem elégítik ki a mai kor elvárható követelményeit.
Tervezési feladat orvos szakmai ismertetése:
A SZTE ÁOK Bőrklinika kutatási csoportja „Regeneratív medicina és cellurális farmakológiai kutató laboratóriumcsoportot” szeretne a III. emeleten felszabaduló helyiségekben megvalósítani. A középfolyosóról nyíló helyiségek összenyitásával három labor tud létre jönni: a baloldalon lévő 33 és 34 sz. helyiségek közötti fal elbontásával 22 m2-es, a jobboldalon a 46 és 47 sz. helyiségek összenyitásával 20 m2-es, laborokat lehet kialakítani. A baloldali kórterem egy 35 m2 nagyobb méretű kutatóhelyiség lesz. A laboratóriumokban a sejt- izoláláshoz és tenyésztéshez szükséges steril környezetet a lamináris boksz(ok) biztosítják. A további kutatómunkában alkalmazott molekuláris biológiai módszerekhez szükséges műszerek is itt kerülnek elhelyezésre. A laboratóriumokban folyó munka nem igényel különleges biztonsági intézkedéseket, tűz-, biohazard- vagy vegyi biztosító, dekontamináló illetve monitoring műszereket. A laboratóriumok működése során nem alkalmaznak olyan módszereket, kutatási objektumokat, nem használnak fel olyan mintákat, mikroorganizmusokat, vírusvektorokat, alapanyagokat és vegyszereket, melyek veszélyesnek minősülhetnek (biológiai fertőzésveszély, veszélyes vegyi anyagok). A nem veszélyes anyagok, minták, vegyszerek elhelyezése és tárolása szintén ezekben a laboratóriumokban történik. A laboratóriumban elhelyezett bútorok általános laboratóriumi igényeket (munkafelület, tárolókapacitás) elégítenek ki.
Műszaki leírás:
Építészet, statika
A meglévő helyiségek alaprajzi kiosztását meg kell változtatni az új igényeknek megfelelően, válaszfalak elbontásával. A homlokzati nyílászárók felújítást igényelnek. A belső fa nyílászárók új, korszerű szerkezetekre cserélendők. Új padló és falburkolatok készülnek. Meglévő födémeken, főfalakon való új gépészeti átvezetések esetén statikai tervek szükségesek. Egyes helyiségeknél, új funkciójuk szerint (pl.: steril kabin, UPS) a födémek terhelhetőségének statikai vizsgálata indokolt esetben szükséges. Alapvetően az épület tartószerkezeti rendszerén nem kívánunk változtatni. Az ablakok szúnyoghálóval és vászonrolós sötétítéssel ellátandók. A falak felületképzése az új helyiségfunkciók szerint határozandó meg – mosható, fertőtleníthető…
Gépészet
Szellőzés
A 1 db beépítésre kerülő steril kabinfülke elszívását kell megoldani a tervezés folyamán. Gondoskodni kell a szükséges és elégséges légutánpótlásról is.
Fűtés
A fűtési rendszernél a meglévő radiátorok cseréjén túl a szelepek cseréje is (előremenő termosztatikus szabályzószelep, visszatérő szelep), szükséges.
Hűtés
A felújítással érintett területen egyes helyiségeinek hűtése szükséges split klímák szerelésével.
Víz-csatorna szerelés:
Víz-csatorna vezetékek csatlakozása a meglévő hálózatra a megrendelői igényekhez igazított elrendezési terv alapján.
Elektromosellátás
A tervezést a jelenleg érvényben lévő rendeletek, jogszabályok betartásával kell végezni. Az érintett területen teljesen új elektromos hálózatok kerülnek kiépítésre. A tervezésnél fel kell mérni, és figyelembe kell venni a villamos teljesítmények, egyidejűségek, és az áramszolgáltatói betáplálást (HÁF) is. Teljes körű elektromos kiviteli terveket kérünk egyeztetésekkel, tervlapokkal, költségvetésekkel. A tervezőnek egyeztetési kötelezettsége van az Egyetem szakterületei képviselőivel melyet egyeztetési jegyzőkönyvvel kell igazolni.
Az elektromos tervezés szakaszában az egyeztetéseket és az igények felmérését legalább az alábbiakkal kell megtenni:
épület használójával
védelmi irodával (tűzjelző, kamera, riasztó, beléptető rendszerek)
rendszergazdával (informatikai rendszerek)
telefonközponttal (telefonhálózat)
műszaki és beruházási irodával
energetikával
szakhatóságokkal (Amennyiben a tervezéshez szakhatóság szükséges.)
A villamos terveknek tartalmaznia kell továbbá a gépészeti berendezések energiaellátásának, vezérlésének teljes tervdokumentációját is.
Rendszerek:
0,4 kV-os világítási, és csatlakozói hálózat. (gépek energiaellátása)
informatikai strukturált hálózat (számítógép, telefon, stb…)
kamera rendszer
vagyonvédelmi rendszer
tűzjelző rendszer
beléptető rendszer
villámvédelmi hálózat
medikai hálózatok
a szakhatóságok által előírt rendszerek elektromos tervei (hő és füstelvezetés)
A tervek elkészítéséhez a Megrendelő a mellékelt részletezésű alaprajzokat tudja biztosítani szintenként, PDF és dwg formátumban.
A kiviteli tervdokumentációt a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően, különös tekintettel a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet szerinti tartalmi követelményeknek megfelelően kell elkészíteni.
A tervdokumentációk leadását 6 példány papír alapú és 1 példány elektronikus (CD) formátumban kell teljesíteni.
A tervdokumentációknak tartalmaznia kell árazatlan tételes költségvetést is.
Feladatrésze árazott költségvetés készítési is, melyet 1 pld-ban kérünk dokumentálni.
A végleges dokumentálás előtt a tervező köteles a tervet 1 példányban bemutatni illetve leadni, és a műszaki iroda képviselője által kért javítások és hiányosságok pótlása után elvégezni a teljes dokumentálást.
A leadott ajánlatokhoz csatolni szükséges:
A bevonni kívánt szakemberek bizonyítványainak másolata.
A bevonni kívánt szakemberek kamarai jogosultságainak igazolása.
A bevonni kívánt szakemberek szándéknyilatkozata a projektben való részvételről.
Általános előírások:
A tervek elkészítésénél alapvető szempont a műszakilag megfelelő, de költséghatékony megoldások betervezése.
A tervezőnek le kell folytatnia a szükséges hatósági, szakhatósági egyeztetéseket, valamint folyamatos konzultációkat az üzemeltető képviselőjével, ezen egyeztetésekről és konzultációkról emlékeztetőt köteles felvenni, melyet az érintetteknek eljutat.
A tervezés és a szakhatósági egyeztetések, illetve engedélyezés során felmerülő összes költség a nyertes pályázót terheli! (Tulajdoni lap és hiteles térképmásolat kiváltása, közreműködő szakhatóságok igazgatási szolgáltatási díjai, szakértői díjak…)
Az elkészítendő tervdokumentációkban foglalt szellemi alkotás a Tervező tulajdona lesz, de a tervezési díj megfizetésével a Megrendelő megszerzi a tervdokumentáció szabad, korlátozásmentes felhasználói jogát, amely alapján a Tervező előzetes jóváhagyása nélkül (de tájékoztatása mellett) jogosult azt teljes körben és korlátlan ideig felhasználni, továbbtervezésre másnak átadni, ezzel kapcsolatban a Tervezőnek további igénye nincs.
Az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet 15. § szerint a felek elfogadják, hogy a tervező az általa készített kivitelezési dokumentációval kapcsolatban az Étv. 33. § (4) bekezdése szerint tervezői művezetést végezhet, amelyre a felek ennek szükségessége esetén külön szerződést kötnek.
A tervező köteles, a kivitelezésre kiírt pályázatok során feltett, tervezéssel összefüggő kérdésekre - többek között a betervezett anyagok és berendezések kiváltására megajánlottak megfelelőségére, és elfogadására történő nyilatkozással - a Megrendelő által megadott határidőre válaszolni. A tervező köteles továbbá a kérdésekre való válaszadások során új költségvetési tételek felmerülése esetén kiegészítő költségvetést összeállítani árazott és árazatlan formában.
A vállalkozó 1 végszámlát nyújthat be a műszaki ellenőr által kiadott műszaki teljesítésigazolás után.
A vállalkozói számla kiegyenlítése átutalással történik, 60 napos fizetési határidővel. A megrendelő előleget nem fizet.
A Vállalási árat a következő formában kérjük megadni:
nettó összeg:………………………..,- Ft
ÁFA 27%:………………………..…- Ft
Bruttó összeg:…………………...….,- Ft
Helyszíni bejárás helye és időpontja:
Szeged, Korányi fasor 6.
2016. október 28. 9 óra
Találkozó az épület portájánál (Tisza felőli főbejárat)
Nyertes ajánlattevő: Archus2001 Kft.
Nyertes ajánlati ár: 780 000,-Ft+ÁFA
14. Őszi Kulturális Fesztivál ,BTK ,Egyetemi Tavasz ,Egyetemi Élet ,Egyetemi élet ,Esemény ,Fókusz ,Irodalom ,JGYPK ,Kulturális Iroda ,Kultúra ,Kutatók Éjszakája 2009 ,Riport ,SZTE Kulturális Iroda ,SZTE Kultúrális Iroda ,Sport ,Szabadegyetem ,TIK ,TTIK ,ZMK ,