2024. április 19., péntek English version
2009. Májusi rendezvények
Szerelmes virág - Lovász Irén lemezbemutató koncertje
Címkék: EseményEgyetemi TavaszKulturális Iroda

Azt talán kevesen tudják, hogy Lovász Irén azért iratkozott a József Attila Tudományegyetemre, mert ő is József Attila születésnapján született. A bölcsészkar lépcsőit öt évig koptatta, a Móra Kollégiumban lakott. Kortársaival aktív szellemi életet éltek, és generációjuk maradandó nyomot hagyott az egyetem művelődéstörténetében. A szegedi évek pedig meghatározó, életre szóló élményt adtak számukra. 1984-ben diplomázott, 1995-ben doktorált néprajztudományból.

12 szólólemeze jelent meg. A világot bejárta koncertjeivel, jelentős szakmai díjakat kapott itthon és külföldön, de csak most adja Szegeden első önálló koncertjét. Legújabb, Szerelmes virág című lemezén a dalok alapvetően három forrásból származnak:
Balassi-versek, korabeli eredetű népdalok, és a XVI-XVIII. századi kéziratos énekeskönyvek dallamai.

A zenekar tagja: Lovász Irén (ének), Ágoston Béla (duda, furulya, fujara, kaval), Győri István (reneszánsz lant, barokk gitár), Horváth Kornél (ütőhangszerek), Szabó Zsolt (viola da gamba)

Belépőjegy elővételben: 1.900 Ft, a koncert napján 2.400 Ft

IH Rendezvényközpont, Nagyterem, Felső Tisza-part 2.
Május 14. Csütörtök 19.00

Egyetemi Tavasz programfüzet