Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Az OTDK a legrangosabb tanulmányi verseny a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára. Az országos konferencia célja, hogy fórumot biztosítson a tehetséges egyetemisták és főiskolások tudományos eredményeinek bemutatására és értékelésére.

otdk

OTDK-t minden második évben rendeznek az összes felsőoktatási hallgató számára. A versenyt tudományterületenként rendezik, ezek száma jelenleg 16: Agrártudományi; Állam- és Jogtudományi; Biológia; Fizika, Földtudományok és Matematika; Had- és Rendészettudományi; Humán Tudományi; Informatika Tudományi; Kémiai és Vegyipari; Közgazdaságtudományi; Műszaki Tudományi; Művészeti és Művészettudományi; Orvos- és Egészségtudományi; Pedagógiai, Pszichológiai, Közművelődési és Könyvtártudományi; Tantárgypedagógiai és Oktatástechnológiai; Társadalomtudományi; Testnevelés- és Sporttudományi.
 
Minden alkalommal szekciónként más-más intézmény ad otthont a rangos eseménynek.
 
A konferencia egy szakmai szempontból újszerű eredményt felmutató tudományos dolgozat önálló megírása és megvédése köré szerveződik. Az OTDK-ra a nevezés már a kész dolgozatokkal történik. A konferencián a jelölt 15 percben összefoglalja a dolgozatban érintett kérdéseket. Erre az opponensek elmondják a véleményüket, szakmai kritikájukat, amelyre a jelölt válaszol. Ezután a hallgatóságból bárki kérdést intézhet a jelölthöz.
 
A zsűri az írásbeli dolgozatot (60 %), a szóbeli előadást és a kérdésekre adott válaszokat (40%) is értékeli pontozással, majd helyezéseket (I-III.), illetve különdíjat oszt ki. Az első helyezést elérők pályázhatnak az ún. Pro Scientia Aranyéremre. A legjobban sikerült dolgozatok szerzői publikációs lehetőséget is kaphatnak.
 
Egy sikeres OTDK-szereplés sok munkával jár, fontos szakmai tapasztalatot jelent, és bizonyítja, hogy egy adott területen a hallgató az átlagosnál mélyebb ismeretekkel rendelkezik. A tudományos diákköri munka a karok oktatói és kutatói utánpótlásának elsődleges forrása, valamint egyre inkább versenyelőnyt jelent az elhelyezkedésnél.
 
Az OTDK-n elért eredmények nemcsak a hallgató számára értékesek, hanem a témavezetőnek, a felkészítést megszervező tanszéknek, sőt a karnak is elismerést, dicsőséget jelentenek.

Az OTDT honlapja
 

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Lukács PetraLukács Petra – BTK – néprajz

Szeged egyik pozitívuma, hogy nem túl nagy a város. Sok az egyetemista fiatal, és szinte mindenki tud segíteni a másiknak, ha szükséges. Éppen ezért itt elsőévesként sem tud elveszni az ember. Ezt segíti természetesen az is, hogy szinte minden egy helyen van. A legjobb szerintem, hogy a szórakozóhelyek, kávézókban eszmecserére is van lehetőség.




Tikvicki_Dora_kicsiTikvicki Dóra – BTK, elméleti nyelvészet

Nagyon vonzott Szegednek az a kettőssége, hogy nyugodt és családias a város, viszont nagyon pörgős az itteni egyetemi élet. Ezért kezdtem a Szegedi Tudományegyetemen az alapszakomat, illetve a mesterképzést is azért itt végzem el, mert az oktatás nagyon magasszintű és kiemelkedő színvonalú. A tanárok támogatóak, odafigyelnek a diákokra, tanulmányaikra. Az egyetemen kívül és belül is nagyon jók a lehetőségek, akár már hallgatóként fel lehet fedezni a munka világát.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.