coosp

Felvételi 1x1: Mi az ETR, Coospace, Modulo?

Egyetemistaként hogyan kérsz iskolalátogatási igazolást? Hogyan nézed meg az átlagodat? Honnan tudod meg, hogy kapsz-e ösztöndíjat, és ha igen mennyit és mikor? Hol találod meg a kurzus tananyagát? A válasz: az SZTE elektronikus rendszerei.

Online szolgáltatásokkal segíti hallgatóit a Szegedi Tudományegyetem. Az alábbi infók segítenek eligazodni az SZTE honlap E-universitas oldalán: http://www.u-szeged.hu/#onlinek


ETR

Az ETR rendszere meghatározó szerepet játszik minden hallgató életében. Hiszen az adatellenőrzésen túl itt történik a kurzus és vizsgafelvétel, a jegyek rögzítése és még sok más. A „Személyes adatok” alatt értelemszerűen a hallgatók az adminisztrációhoz és a kapcsolatfelvételhez szükséges adataikat rögzíthetik és ellenőrizhetik le. A „Pénzügyekben” találhatóak a ki és befizetések (tandíj, ösztöndíj), számlák, nyilatkozatok valamint a diákhitel. A „Képzések” menü rejti magában mindazokat az adatokat, amelyek a hallgató képzésére vonatkoznak, kezdve a beiratkozástól jkezdve a szakosodáson át a diploma adatokig. A „Tanulmányok” alatt lehet a megadott időpontban kurzust felvenni, majd a vizsgaidőszakban a vizsgákra jelentkezni és azok eredményét megnézni. Emellett az órarend és a kurzusismertetők is tekinthetőek meg. Az ETR mindemellett fontos üzenő felület is, ahol az oktatók üzenhetnek a hallgatóiknak.


CooSpace

A CooSpace elsősorban arra szolgál, hogy az oktató által feltöltött dokumentumokat (’handout’-ok, táblázatok, képek…) a hallgató letölthesse magának. A felhasználó név az EHA kód, a jelszó pedig az ETR-es jelszóval egyezik meg. A Coospace-en belül a hallgatók a felvett kurzusaikhoz tartozó „Színterekre” léphetnek be, ahova a résztvevők dokumentumokat tölthetnek fel, és hasznos tanácsokkal láthatják el egymást a fórmon.

 

Modulo

A Modulo-ba történő belépés hasonlóképpen történik, mint a CooSpace-nél. Ezen a felületen a hallgatók kérvényeket adhatnak be. Itt nyújtható be a kérelem többek között átigazolásra, iskolalátogatási engedélyre, ösztöndíjra, záróvizsgára. Itt található az összes kar TO-jának, azaz tanulmányi osztályának a felülete is, ahol elektronikus formában lehet kitölteni kérvényeket, elkerülve így a sorban állást az Iroda előtt.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.





Mikula_AndreaMikula Andrea - ÁJTK, jogász

Elsősorban azért választottam az SZTE ÁJTK-t, mert itt lakom Szegeden, és úgy hallottam, hogy a szegedi jogi képzés nagyon jó. Ez az évek során be is bizonyosodott. Másrészt utánanéztem néhány felmérésnek, és úgy értesültem, hogy a Szegedi Tudományegyetem legalább olyan magas szintű képzést nyújt, mint más hasonlóan nívós egyetemek az országban. A jogi karon nagymértékű tudásra és talpraesettségre tettem szert az évek során, amit nem csak a munkaerőpiacra kilépve fogok tudni kamatoztatni.



További hallgatói vélemények >>>