kultura

SZTE, ahol a tudomány és a kultúra találkozik

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája kiemelt hangsúlyt fektet az egyetemisták bevezetésére a kultúrába, mind a magyar, mind az európai művészet terén. Az egyetemi művészeti, kulturális élet pedig a város lakossága számára is felpezsdíti a mindennapokat.


A Szegedi Tudományegyetemen a hallgatóknak van lehetőségük különféle művészeti csoportokhoz is csatlakozni. Azok, akik az 1925-ben alakult Szegedi Egyetemi Énekkar munkásságába csatlakoznának, ezt 2x2 kreditért az általánosan művelő tantárgyak között megtalálják. Tagjai olyan egyetemisták, akik az egyetemi tanulmányok mellett igényt tartanak a zene közösségépítő erejére is.

 

Hasonló elven működik a 2005-ben újjáalakult Universitas Szimfonikus Zenekar, melynek tagjai olyan egyetemi hallgatók, akik tanulmányaik mellett amatőr zenéléssel is foglalkoznának. A zenekar rendszeresen koncertezik Szegeden és a környékbeli településeken. Szintén szerepel 2 kreditért a választható kurzusok között.

 

A Kulturális Iroda két fő programsorozata az Őszi Kulturális Fesztivál, illetve az Egyetemi Tavasz. A két programsorozat heteken keresztül kínál színvonalas kulturális, művészeti, illetve tudományos előadásokat az egyetem polgárainak és a városlakóknak egyaránt. A két fesztivál keretében kiállítások, konferenciák, koncertek, színházi előadások várják az érdeklődőket.

Kiemelt figyelmet fordítanak a tehetségek felfedezésére és támogatására. Számos felhívás, pályázat, valamint művészeti verseny várja a lelkes tehetségeket, több kategóriában.



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

 

Kocsis KadosaKocsis Kadosa – TTIK, programtervező informatikus

Amikor egyetemet választottam, fontos volt a város is és a szak hírneve is. Így jutottam Szegedre. Szerintem ideálisabb itt tanulni, mint más városban. A szakomat nagyon szeretem, sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken, ez pedig hasznos lesz majd a munkám során. A tanárok igazán segítőkészek és közvetlenek. A szaktársaim is rendesek, úgy gondolom, tartós barátságokat sikerült kialakítani néhány emberrel.





Balogh_RamonaBalogh Ramóna - TKK, magyar-, média-, mozgókép-, és kommunikációtanár

Ezzel a képzéssel a későbbiek során nagyobb esélyem van a munkaerőpiacon való elhelyezkedésre, és szerintem a kommunikáció bármely munkaterületen kifizetődő. Azért ezt a szakot választottam, mert kisgyermekkorom óta szerelmese vagyok a magyar nyelvnek, a magyar irodalomnak, és ehhez a kommunikáció mint olyan, elválaszthatatlan dolog.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *