UNKP

Bemutatjuk az Új Nemzeti Kiválóság Programot

Az Új Nemzeti Kiválóság Program 2016-ban indult, több témakörben kiírt ösztöndíjpályázatokat magában foglaló program, melynek célja, hogy a felsőoktatásban részt vevő hallgatói, kutatói kiválóságot támogassa.



koncz_erikaAz ÚNKP olyan – alap-, mester- vagy doktori képzésben tanuló – hallgatókat, doktorjelölteket, valamint fiatal oktatókat, kutatókat támogat, akik a programban részt vevő felsőoktatási intézményben eredményes kutatási és alkotói tevékenységet folytatnak. A pályázat futamideje: 5 vagy 10 hónap. Pályázónként elnyerhető ösztöndíjtámogatás: 100 000 Ft/hó/fő.


Koncz Erika, a Gazdaságtudományi Kar marketing mesterszakos hallgatója az ÚNKP keretében elnyerte a Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíjat. Az ezzel kapcsolatos tapasztalatairól kérdeztük.


Miért döntöttél úgy, hogy megpályázod ezt a lehetőséget?

A mesterképzés keretében beadandó szakdolgozatomhoz kerestem témát, eközben döntöttük el az évfolyamtársammal, hogy TDK-dolgozatot is írunk a témából. Ehhez jelent támogatást az ÚNKP.


Volt-e már korábbi pályázatírási tapasztalatod?

Az ÚNKP nem klasszikus értelemben vett pályázat, kutatási tervet kellett készíteni. Ilyen tapasztalatom volt már a korábbi tanulmányaim során.


Milyen vállalásokat tettél a pályázatodban?

A TDK-dolgozat vállalása kötelező, én ráadásul még vállaltam konferencián való részvételt, valamint a témám bemutatását a dolgozatom témavezetője által tartott kurzuson.


Mi a szakmai jelentősége ennek az ösztöndíjnak?

Ezt az ösztöndíjat kevés hallgató nyeri el, ami az én karomon tíz fő alatti létszámot jelent. További céljaim miatt is fontos volt, mert doktori képzésen szeretném a tanulmányaimat folytatni. A jelentkezéskor jól mutat, hogy volt már korábban tudományos ösztöndíjam. Ezek mellett visszajelzést kaptam arról, hogy a kutatási tervem és a kutatási témám jól sikerült.


Mit javasolsz azoknak, akik a jövőben szeretnék ezt a pályázatot választani?

Eddigi tanulmányaim alatt törekedtem arra, hogy minél több tevékenységet vállaljak a tanulás mellett, ezeket a pályázatomba is bele tudtam írni: a Marketing Klub elnöke vagyok, dolgoztam a HÖK-irodán irodavezetőként, marketing gyakornokként a GTK-n, ahol demonstrátor is voltam, valamint Discipuli pro Universitate díjat nyertem.


Az ÚNKP nagy támogatást jelent. Akinek van jó kutatási témája, érdemes belevágnia, mert mind a TDK, mint az ÚNKP jó lehetőség a szakmai fejlődésre.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Holecska_ZoltanHolecska Zoltán – BTK, történelem

Az egyetemválasztáskor több szempontot is figyelembe vettem. Az egyik legfontosabb köztük az volt, hogy erős legyen az érdeklődési területem kutatása. A másik pedig, hogy megfizethető legyen az ottani élet. Szegeden teljesült az, amit vártam: sokkal olcsóbb, mint Budapest, és a tanulmányaimat is magas színvonalon folytathatom. Ráadásul közel van az otthonomhoz, Békéscsabához is. Így egy év után úgy érzem, nem bántam meg a döntésemet, mert Szeged egy igazán élhető, diákbarát város.


Moczar_DoraMóczár Dóra - ÁJTK, jogász

Szegediként a pályaválasztás előtt nem is volt kérdés, hogy itt szeretném elkezdeni jogi tanulmányaimat. Emellett, egyedül az SZTE ÁJTK biztosít az országban modulválasztási lehetőséget, teret adva annak, hogy mindenki érdekeltségi körének megfelelő jogterületen bővítse ismereteit. A város hangulata és nyüzsgése méginkább azt erősítette bennem, hogy jól döntöttem. Tanulmányaim során közéleti téren is aktív voltam és vagyok, gyakornokként pedig beleláttam a jogászi munkába és értékes tapsztalatokat szereztem, ezért biztos vagyok benne, hogy ha még egyszer választanom kellene, akkor is a Szegedi Tudományegyetemet választanám.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

Készítő