nemzetkozi_osztondijak

Nemzetközi ösztöndíjak? Utazz, tanulj, láss világot az SZTE-vel!

Biztos nyelvtudásra szeretnél szert tenni? Új kultúrákat és embereket ismernél meg? Szeretnél kicsit kimozdulni a szürke hétköznapokból? Akkor kösd össze a kellemest a hasznossal és pályázz mobilitási programokra az SZTE-vel!

#Erasmus+

A Szegedi Tudományegyetemnek az Erasmus+ programban több mint 1000 jelenleg is élő együttműködési megállapodása van 540 partneregyetemmel, 31 országból. Ráadásul, akár 2 féléven keresztül is kint maradhatsz a választott országban. Nézz utána, hogy milyen lehetőségeid vannak a szakon belül és melyik a legszimpatikusabb!


Ez miért szuper lehetőség? A nyelvtudásod elmélyítésével nagy előnnyel indulsz majd a munkaerőpiacon akár külföldön is! Olyan kulturális, szakmai és emberi ismeretekkel gazdagodsz majd, amelyekkel itthon talán soha nem találkoznál! A többi előnye már csak rajtad áll!


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem ERASMUS-honlapját!


Ha nem mersz belevágni, hallgasd meg egy SZTE-s beszámolóját.



#EUGLOH

Az SZTE is társalapítója a European University Alliance for Global Health – röviden EUGLOH – elnevezésű, öt egyetemből álló európai egyetemi szövetségnek. Ennek köszönhetően az SZTE diákjai Párizsban, Lundban, Portóban és Münchenben is tanulhatnak, vagy kutathatnak a partneregyetemek egyikén. A szövetség 5 egyetemet, 73 kart, 210 ezer hallgatót, 23 ezer oktatót és kutatót, illetve 450 kutatóintézetet és labort fog össze. Így a EUGLOH projektnek köszönhetően az Erasmus+ mobilitási programon belül az SZTE összes hallgatójának lehetősége lesz a szövetség egyetemeinek külföldi képzéseiben is részt venni, sőt ezekben az intézményekben akár diplomát is szerezni.


#CEEPUS

Ez nem más, mint a Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram, amely száz partneregyetemet foglal magába 15 tagország 65 városából. A program célja, hogy közép- és kelet-európai országok felsőoktatási intézményei között megkönnyítse az oktatói és hallgatói cserét, nyelvi szakmai kurzusokon, valamint nyári egyetemeken való részvételt. Újdonságként a program lehetőséget nyújt hallgatói szakmai kirándulások lebonyolítására és közös diplomaprogramok kialakítására is.


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem CEEPUS honlapját!


#Campus Mundi

A program támogatja a hallgatói mobilitást és igyekszik hozzájárulni a felsőoktatási intézmények nemzetközi szerepének növeléséhez. A program háromféle ösztöndíjat kínál: részképzéshez, szakmai gyakorlathoz és rövid tanulmányúthoz. A Campus Mundi ösztöndíj a legtöbb költségedet fedezi, bárhol is tanulnál a világban egy-két szemeszter erejéig. Vágj bele életed egyik legjobb kalandjába!


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem Campus Mundi honlapját!


#Makovecz program

Ha nem szeretnél túl messzire menni, de mégis külföldre vágynál, akkor remek lehetőséget nyújt számodra a Makovecz program, amellyel a környező országok egyetemeire mehetsz tanulni. Az 1-5 hónapos részképzéseket igénybe lehet venni a Felvidéken, Vajdaságban, Kárpátalján és Erdélyben.


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem Makovecz program honlapját!


A különböző mobilitási programok intézményi szintű koordinálásával az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda foglalkozik.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.


Iszak KrisztianIszak Krisztián – BTK, szociológia

Egyáltalán nem bántam meg, hogy a Szegedi Tudományegyetemre jelentkeztem, ugyanis a képzés itt sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken. Minden tavasszal részt kell vennünk élesben egy kérdőíves kutatásban, ami a Szeged Studies nevet viseli. Így saját bőrünkön tapasztalhatjuk meg a szakma szépségeit, és hogy mennyi és milyen munka áll egy komplett kutatás lebonyolításában, kivitelezésében. Úgy gondolom, ezáltal egy igazán gyakorlatias tudást kapunk meg.






További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.