kiemelt_kollegium

Koleszmustra – így válassz kollégiumot Szegeden!

Szeretsz közösségben élni? Vonz a kollégiumok filmbeli világa? Emellett költséghatékonyan is szeretnéd megoldani a lakhatást? Szerencséd van, mert Szegeden mindenki megtalálja az igényeihez passzoló kollégiumot!

#karközikoli

Matektanár, informatikus, bölcsész vagy marketinges? Egy ilyen kollégiumban az egyetem bármelyik szakjáról szerezhetsz barátokat, ismeretségeket, amik bármikor jól jöhetnek!

  1. Károlyi Mihály Kollégium: a legnagyobb és legismertebb szegedi koli, ahol folyamatosan zajlik az élet. Hat kar hallgatói jelentkezhetnek, ÁJTK, BTK, GTK, JGYPK, TTIK és a BBMK diákjai. Ne ijesszen meg a nagy létszám, itt biztosan megtapasztalod az igazi kollégiumi életérzést!
  2. Öthalmi Diáklakások: ha ötvöznéd a kollégiumi és az albérlet nyújtotta lehetőségeket, akkor e mellett tedd le a voksod. Nyugodt környezet távol a város zajától, akár egyszemélyes szobák és szuper társasági élet várhat rád.
  3. Herman Ottó Kollégium: ha Újszeged szépsége, modernsége vagy nyugodt zsongása vonz, akkor ez lehet a te kollégiumod. Érdekesség: létrehozták a Hermann Ottó Diákegyesületet, hogy támogassák a nehéz helyzetű, de jó képességű diákokat.
  4. Móra Ferenc Szakkollégium: kultúrára vágysz, sportra vagy szakmai programokra? Itt mindegyiket megtalálod! A tanulmányi versenyeken elért eredmények és a 70 százalék feletti emelt szintű érettségi(k) előnyt jelentenek a felvételinél, a szociális helyzet pedig nem az elsődleges szempont.
  5. Eötvös Loránd Kollégium: Gondoltad volna? A Tehetség-HÍD Programot az SZTE Eötvös Loránd Kollégiuma koordinálja, amelynek célja a tehetséges középiskolások felkarolása. Emellett számos szakmai képzést, kollégiumi ösztöndíjat vehetnek igénybe a diákok, valamint kulturális és közösségi programokon vehetnek részt.

 

#karikoli

Elakadtál egy feladatban? Jegyzet kellene egy tárgyhoz? Kibeszélnéd a problémáidat olyannak, aki átérzi? Nem is kell tovább ecsetelnünk a kari kollégiumok előnyeit, hiszen egyértelmű.

  1. id. Jancsó Miklós Kollégium és Apáthy István Kollégium: mindkettő elsősorban az orvostanhallgatók részére van fenntartva, így segíthettek egymásnak egy-egy nehéz vizsgánál.
  2. Madzsar József Kollégium és Béke Utcai Kollégium: az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar hallgatóit várja ez a két jól felszerelt kollégium. Zárt, parkosított udvar, kerékpármegőrző és non-stop portaszolgálat – csak néhány a koli előnyei közül.
  3. Semmelweis Ignác Kollégium: a Gyógyszerésztudományi Kar központi épületétől pár percre található kollégium jól felszerelt, még fitneszteremmel is várja a leendő lakóit. Kollégiumi Diák Bizottság is működik benne a hallgatóik érdekeinek a képviseletéért.
  4. Teleki Blanka Kollégium: a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar kolija kifejezetten alkalmas a sport- és közösségi programok megvalósítására, ráadásul 3 akadálymentesített szoba is a várja a hallgatókat.
  5. Mérnöki Kar Kollégiuma: vonz a hatalmas füves terület vagy a sportpályák? Akkor mérnökként tökéletes választás lehet a Mérnöki Kar saját kollégiuma!

Ha még hezitálsz, hogy koliba vagy albérletbe költözz, nézd meg az SZTE Vlogját, amiben az SZTE két hallgatója meséli el saját tapasztalatait mindkét lehetőségről.



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Csoke_Mark_felveteliCsőke Márk- BTK, történelem

Harmadévesként már tapasztalatból mondhatom, hogy igaz a hír az egyetem színvonalas oktatásáról. Örülök, hogy ezt személyesen is megtapasztalhatom a történelem szakon. Az egyetemválasztás során fontos szempont volt az is, hogy a Szegedi Tudományegyetem közel van a szülőfalumhoz, és az, hogy sok ismerősöm is ide jelentkezett. Nagyon szeretek itt tanulni, mert Szeged nagyon szép és élhető város.

Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>