Agrár képzési terület

Az agrár képzési terület alapszakjait a Mérnöki Kar és a Mezőgazdasági Kar kínálja.

A Mezőgazdasági Kar a Dél-Alföld mezőgazdasági központjaként képez agrárszakembereket.


Az alapképzésben a tantervi célkitűzés olyan gyakorlati szakemberek kibocsátása, akik alkalmasak főképpen mezőgazdasági üzemekben, magánvállalkozásokban, pénzügyi és kereskedelmi vállalkozásokban, szakigazgatásban, önkormányzatoknál, valamint vadászattal, vadtenyésztéssel, vad- és erdőgazdálkodással, természetvédelemmel foglalkozó szervezeteknél a gazdálkodás tervezésére, szervezésére, irányítására és gazdaságos működtetésére.


A Karon a következő alapképzési szakok közül lehet választani: agrár- és üzleti digitalizáció, mezőgazdasági mérnöki, vadgazda mérnöki, vidékfejlesztési agrármérnöki (nappali és levelező tagozaton).


A képzéseket duális és kooperatív képzési formában is lehet választani.

 

A mesterképzésben a tantervi célkitűzés olyan agrárszakemberek kibocsátása, akik alkalmasak a vidéki infrastruktúra problémáinak felismerésére és fejlesztési javaslatainak előkészítésére, továbbá szakmai értékelésére, szaktanácsadási feladatok ellátására, a fenntartható gazdálkodás megteremtésére, a mezőgazdaság műszaki-technológiai fejlesztésére, az agrárkutatási eredmények gyakorlati megvalósítására. Az alapképzést követően a Karon vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzés szakon lehet továbbtanulni.


A vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzés célja olyan agrárszakemberek képzése, akik megszerzett ismereteik birtokában az erőforrások optimális felhasználását biztosító termelő, elosztó és szabályozási, valamint a termeléssel, a szolgáltatásokkal összefüggő szervezési és irányítási folyamatokat felügyelik.

A Kar képzési portfólióját színesítik a felsőoktatási szakképzési szakok.


A Karon a következő felsőoktatási szakképzési szakok közül lehet választani: gyógy- és fűszernövények, mezőgazdasági, ménesgazda felsőoktatási szakképzési szak.


A Mérnöki Karon élelmiszermérnök, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök alapképzés, valamint élelmiszermérnök és élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnök mesterképzés választható. Minden képzés duális és kooperatív formában is elérhető.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Kubik_SzintiaKubik Szintia – BTK, kommunikáció-és médiatudomány MA

Vajdaságiként fontos volt számomra, hogy az egyetem közel legyen az otthonomhoz, ezért választottam a Szegedi Tudományegyetemet, illetve azért is, mert nagyon sok pozitívumot hallottam róla korábban. Szegednek több előnye van: a mérete, a pezsgése és a kedvezményei. Tökéletes mert nagyváros, de mégis kisvárosias a légkör, ami igazán hangulatossá teszi. Rengeteg kulturális program közül tudnak választani a diákok, melyek gyakran párosulnak kedvezményekkel is. Nem bántam meg, hogy idejelentkeztem, mert számtalan lehetőséget biztosít az SZTE a diploma megszerzése után is.


nogradi-eszterNógrádi Eszter – GTK: kereskedelem és marketing

Ha szeretnéd, hogy diplomád bárhol a világon megállja a helyét, az SZTE-t csak ajánlani tudom! Sokat kell tanulni, de megéri. Rengeteg kikapcsolódási lehetőség vár és a közösségi élet is szuper. A képzés rendkívül hallgató-központú, kellemes és segítőkész mindenki, az oktatók szakmailag rendkívül felkészültek.



További hallgatói vélemények >>>