A Szegedi Tudományegyetem Gazdasági és Műszaki Főigazgatósága (továbbiakban: Ajánlatkérő) nyílt beszerzési eljárást hirdet.
TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0104 azonosítószámú, „A felsőfokú informatikai oktatás minőségének fejlesztése, modernizációja” című projekt keretében ,,e-Learning tananyagfejlesztői képzés’’, ,,Moodle kurzuskészítői képzés’’ és ,,e-Learning módszertani képzés, tanácsadás’’ című tanfolyamok megtartása az egyetem munkatársai számára.
Az ajánlatnak az alábbi 3 tanfolyam megtartására kell vonatkoznia:
1. ELEARNING TANANYAGFEJLESZTŐ KÉPZÉS
A képzés célja az, hogy a résztvevők megismerkedjenek az e-Learning tananyagfejlesztés módszertani, didaktikai és pedagógiai, valamint ergonómiai hátterével. Ismerjék meg az online tananyagok felépítését, sajátosságait és a sajátosságok okait. A képzés során az elméleti alapvetéseken túl a gyakorlatban ismerkedhetnek meg az e-Learning tananyagfejlesztés mozzanataival, a tervezés területeivel és a lehetséges támogató alkalmazásokkal.
A képzés tematikáját úgy kell összeállítani, hogy az térjen ki az alábbi területekre:
· e-Learning alapismeretek
· Tananyagok tervezése
· Didaktikai modellek az online tanításban – formális, non-formális, informális;
· Értékelési módszerek
· Tanulástámogató alkalmazások
· Tananyag előállítási ismeretek
· Szabványos eLearning tananyagok fejlesztése
Képzés időtartama: 30 óra
Maximális keretösszeg bruttó: 465 000 Ft, azaz négyszázhatvanötezer forint.
2. MOODLE KURZUSKÉSZÍTŐI KÉPZÉS
A képzés célja az, hogy a résztvevők elsajátítsák a Moodle eLearning keretrendszer eszközkészletének a használatát. Legyenek képesek egy választott tananyagot átdolgozni online tananyaggá. A képzés során a résztvevők elsajátíthatják, hogyan lehet a hagyományos tanítási-tanulási folyamat mozzanatait átültetni a virtuális környezetbe.
A képzés tematikáját úgy kell összeállítani, hogy az térjen ki az alábbi területekre:
· Környezeti technológiák
· Multimédia ismeretek
· Moodle blokkok kezelése
· Tananyagok hozzáadása Moodle kurzushoz
· Tevékenységek hozzáadása Moodle kurzushoz
· Felhasználók kezelése
· Moodle kurzusok menedzselése
Képzés időtartama: 30 óra
Maximális keretösszeg bruttó: 465 000 Ft, azaz négyszázhatvanötezer forint.
3. E-LEARNING módszertani képzés, tanácsadás
A képzés célja az, hogy közvetlenül segítse az oktatókat a tananyag-fejlesztéseben, illetve az egyes tantárgyak e-Learning kurzusának kialakításában. A kurzus keretében a konkrét technikai és módszertani problémák lehetséges megoldásait keressük meg. A cél az, hogy az oktatás sikeressége érdekében megkeressük azokat a kurzusformákat és a Moodle keretrendszer azon modulkombinációit, amelyek a leginkább megfelelnek az egyetemi tanulócsoportok felkészültségének és a tantárgyak sajátosságainak. A módszertani tanácsadás keretében javaslatokat teszünk a jelenlegi gyakorlattal kapcsolatban esetleges változtatásokra, bővítésekre.
A képzés tematikáját úgy kell összeállítani, hogy az térjen ki az alábbi területekre:
· Az e-Learning tananyagok tervezésével kapcsolatos módszertani és technikai problémák
· Didaktikai útmutatás a tananyag struktúrájának kialakításához
· Ergonómiai ismeretek
· Tananyagok és tevékenységek a Moodle keretrendszerbe történő implementálása
· A tananyagra épülő tevékenységek tervezése
· Javaslatok készítése a készülő tananyagokkal kapcsolatos lehetséges, vagy szükséges módosításokra vonatkozóan
· A Moodle keretrendszer használatával kapcsolatos technikai problémák megoldása
Képzés időtartama: 20 óra
Maximális keretösszeg bruttó: 260 000 Ft, azaz kettőszázhatvanezer forint.
Képzések helyszíne: a képzéshez a megfelelő számítógépes kabinetet az Ajánlatkérő, nevezetesen az SZTE Informatikai Tanszékcsoportja biztosítja.
Képzésen résztvevők tervezett létszáma: 5-10 fő
A képzést a hatályos felnőttképzési törvény előírásai szerint kell lefolytatni és az ezt igazoló dokumentumokat az Ajánlatkérő rendelkezésére kell bocsátani.
Minden képzésben a résztvevők teljesítményét a képzés során vagy utólag értékelni kell, és a képzést eredményesen elvégzők számára tanúsítványt kell kiállítani.
Pályázati forrás:
A projekt száma: TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0104
A projekt címe, megnevezése: „A felsőfokú informatikai oktatás minőségének fejlesztése, modernizációja”
Ajánlattevővel szembeni elvárások:
Igazolási mód: Ajánlattevő egyszerű nyilatkozatban nyilatkozzon, hogy a képzést tartó oktatója/oktatói rendelkeznek a fenti tapasztalattal.
· Ajánlattevő csatoljon referencianyilatkozatot az ajánlattételi határidőt megelőző 48 hónap során megvalósított, legalább 1 db felnőttképzés keretében végzett e-Learning témájú képzésről.
Igazolási mód: A referencianyilatkozat formailag akkor megfelelő, ha tartalmazza legalább a teljesítés idejét (év és hónap), a szerződést kötő másik fél megnevezését és a részéről információt adó személy nevét, telefonszámát, a szolgáltatás tárgyát, az ellenszolgáltatás összegét.
Bírálati szempont: A legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás. Az ellenszolgáltatás összegét mindösszesen bruttó Ft formában kérjük megadni. Ajánlatkérő a képzésekre mindösszesen megadott bruttó árakat fogja értékelni.
Fizetési mód: Nyertes ajánlattevő teljesítés igazolás után, a képzés elvégzését követően 1 db számla benyújtására jogosult, melyet a SZTE a számla kézhezvételét követő 60 napon belüli fizetési határidővel átutalással teljesít.
Nyertes ajánlattevő: CONSEDU Tanácsadó és Szolgáltató Bt.
Nyertes ajánlati ár: 926 141,-Ft+ÁFA
14. Őszi Kulturális Fesztivál ,BTK ,Diplomaosztó ,Egyetemi Tavasz ,Egyetemi Élet ,Egyetemi élet ,Esemény ,Fókusz ,Irodalom ,JGYPK ,Kulturális Iroda ,Kultúra ,Kutatók Éjszakája 2009 ,SZTE Kulturális Iroda ,SZTE Kultúrális Iroda ,Sport ,Szabadegyetem ,TIK ,TTIK ,ZMK ,