2024. május 2., csütörtök English version
Archívum  --  2009  --  10. szám - 2009. október 12.  --  Egyetemi élet
I. Sze­ge­di Sür­gős­sé­gi Nap
Címkék: Egyetemi Élet
A Ma­gyar Or­vos­tan­hall­ga­tók Egye­sü­le­te Sze­ge­di He­lyi Bi­zott­sá­ga El­ső­se­gély­nyúj­tó Cso­port­ja ok­tó­ber 10-én tar­tott ha­gyo­mány­te­rem­tő cél­lal sür­gős­sé­gi na­pot a sze­ge­di Dóm té­ren és az SZTE ÁOK ok­ta­tás­tech­ni­kai épü­le­té­ben. A ren­dez­vény cél­ja a tár­sa­da­lom meg­is­mer­te­té­se volt a ha­zánk­ban mű­kö­dő sür­gős­sé­gi el­lá­tást vég­ző egy­sé­gek­kel, esz­kö­zök­kel, azok hasz­ná­la­tá­val. A szer­ve­zők a meg­hí­vott ven­dé­gek­kel, ki­ál­lí­tók­kal és a mé­dia részt­ve­vő­i­vel a la­i­kus el­ső­se­gély­nyúj­tás fon­tos­sá­gá­ra kívánták fel­hív­ni a köz­vé­le­mény fi­gyel­mét. A leg­gyak­rab­ban elő­for­du­ló sür­gős­sé­gi kór­ké­pek el­lá­tá­sát és a fel­me­rü­lő kér­dé­se­ket meg­hí­vott szak­em­be­rek mu­tat­tak be, il­let­ve vá­la­szol­ták meg.
A szom­ba­ti egész na­pos ren­dez­vényt a tí­zó­rai meg­nyi­tó után – jel­lem­ző­en – fél­órás vál­tá­sok­ban kö­vet­ték a fon­tos, ta­nul­sá­gos, de egy­ben szí­nes elő­adá­sok, be­mu­ta­tók, prog­ra­mok.