A 2/2015. (IV.16.) sz. rektori-kancellári együttes utasítás alapján a jelen eljárásban – bruttó 1 millió Ft feletti értékű - érvényes szerződés csak az SZTE Gazdasági Szervezet Főigazgatójának jóváhagyásával köthető. Erre tekintettel tájékoztatjuk az ajánlattevőket, hogy jelen eljárásban Ajánlatkérő csak a főigazgatói jóváhagyás megtörténtét követően hirdet eredményt. Ajánlatkérő a főigazgatói jóváhagyás elmaradása esetén az eljárást eredménytelenné nyilvánítja.
Szolgáltatás tárgya: rehabilitációs szaktanácsadás
Időszak: szerződéskötéstől -2021.05.31-ig terjedő időszakban
Összes óraszám: 720 óra
Szolgáltatási óraszám biztosítása:
A szolgáltatást nyújtónak a fenti szolgáltatásokat a következő óraösszetételben szükséges biztosítania:
Óra
Tájékozódás és közlekedés tanítása 160
Fizikai- és infokommunikációs akadálymentesítés 160
Funkcionális látástréning 160
Mindennapos tevékenységek támogatása 80
Személyi segítők felkészítése 80
Oktatók részére nyújtott szaktanácsadás 80
Rehabilitációs szaktanácsadás összesen 720
Mivel a fenti óraszámfelosztás az előzetes igényfelmérés eredménye alapján készült, ezért az ajánlat benyújtásával a pályázónak vállalnia szükséges azokat a körülményeket is, amelyek mellett a szaktanácsadást abban az esetben is biztosítani tudja, ha különböző szolgáltatáselemek aránya a fent részletezett összetételtől 20%-ot nem meghaladó mértékben eltér.
A szolgáltatás célja:
- látássérült hallgatók személyes önállóságának javítása
- az egyetem szolgáltatásaihoz való egyenlő esély hozzáférés biztosítása
- látássérült hallgatók lemorzsolódásának csökkentése
A szolgáltatás elemei és tartalmuk:
Tájékozódás és közlekedés tanítása
Célja, hogy kialakuljanak azok a készségek, amelyek lehetővé teszik, hogy a látássérült zárt és nyitott térben, ismert és ismeretlen környezetben, különböző napszakokban és időjárási viszonyok között biztonságosan tájékozódjon és közlekedjen. Ehhez szükséges a problémamegoldó képesség, a kreativitás, valamint az érzékszervek és az észlelés fejlesztése, a mozgáskészség valamint a térérzékelés javítása, illetve szükség esetén a megfelelő segédeszköz kiválasztása, és használatának elsajátítása.
A megfelelő technikákat ismerő hallgató esetében a tevékenységet végző személy feladata a megváltozott élethelyzetben érintett útvonalak megtanítása, a főbb tájékozódási támpontok azonosítása, és beépítése a hallgató által használható mentális térképbe, de igény esetén ide tartozik a megfelelően narrált hanganyag készítése is az igényelt útvonal(ak)ról.
Amennyiben a látássérült hallgató rendszeresen személyi segítő közreműködését igényli a közlekedésben, akkor a balesetmentes feltételek biztosítása érdekében szükséges a látó vezető felkészítése a segítségnyújtásra, pl. a mindennapos közlekedés során használatos kisérési technikákat illetően.
Fizikai- és infokommunikációs akadálymentesítés látássérült hallgatók részére
A tevékenység célja olyan körülményeket biztosítani, amelyek lehetővé teszi az érintett hallgatók számára minden olyan tevékenység elvégzését, amelyben akadályoztatva vannak.
Az akadálymentesítés területei:
• Fizikai:
A fizikai környezet akadálymentesítése jelenti a látássérült hallgató közvetlen környezetének átalakítását annak érdekében, hogy a mindennapos önálló életvitel, a balesetmentes tájékozódás és közlekedés megfelelő körülményeit megteremtsük. Ez a látásteljesítmény mértékétől függően történhet a megfelelő világítás biztosításától kezdve, a vizuális támpontok biztosításán keresztül a taktilis és akusztikus jelrendszer kialakításáig a hallgatók által használt fizikai környezetben.
• Infokommunikációs
Az akadálymentesítés ezen formája az információhoz jutást segíti, személyre szabottan különböző módszerekkel. A feldolgozandó információ jelentheti az írott, a képi és/vagy rajzolt vagy a számítógépen megjelenő információt. Az érintett hallgató látásteljesítményétől függően az akadálymentesítés történhet az írott anyag felnagyítható, vagy felolvastatható formátumúvá, vagy hanganyaggá történő átalakításával, az ábrák, rajzok, mozgó képek, események narrálásával. Ide tartozik minden olyan eszköz, program, vagy alkalmazás használatának elsajátítására vonatkozó segítségnyújtás, amelyekkel a hallgató hosszútávon is képessé válik a jelzett tevékenységek önálló megoldására.
Az infokommunikációs akadálymentesítés megvalósulhat az oktatók, illetve a személyi segítők részére nyújtott tanácsadással is, amennyiben az elősegíti, hogy a tananyag, illetve az előadás a látássérült hallgató számára könnyebben feldolgozhatóvá, elsajátíthatóvá váljon.
Funkcionális látástréning
A szolgáltatáselem célja, hogy segítse a megromlott látáshoz való alkalmazkodást, a napi tevékenységekben, közlekedésben a meglévő látás használatát tudatosítsa. Ezen kívül a szolgáltatást végző feladata az egészségügyi dokumentáció, a funkcionális látásvizsgálat eredményei, a foglalkozások megfigyelései, és a hallgató elmondása alapján megítélt látásmaradvány mind teljesebb igénybevételének elsajátíttatása, valamint látási funkciók gyakorlása az adott körülmények között az egyénileg legideálisabb helyzet kialakításával, illetve a vizuális észlelés tudatosabb feldolgozása a kompenzáló technikák elsajátításával, egyedi segédeszközök használatával.
A látásteljesítmény maximalizálását célzó tanácsadás keretében kerülhet sor a javasolt optikai segédeszközök körének megismerésére, a hasznosnak ítélt segédeszköz kiválasztására, valamint használatának megtanítására és gyakorlására.
Mindennapos tevékenységek támogatása
A szolgáltatás célja az életvitelt támogató segédeszközök használatának, illetve adaptív technikák elsajátításának támogatása
Mindennapos tevékenységek újratanulása keretében új eszközök, technikák megismerésével lehetőség nyílik arra, hogy a látássérült hallgató a hétköznapi feladatokat önállóan láthassa el. Ezen a területen várhatóan a fejlesztés különösen egyénre szabott, hiszen nagyban függ a kliens szokásaitól, előzetes ismereteitől, és képességeitől, valamint a már meglévő praktikáitól.
Személyi segítők felkészítése
A tevékenység során az aktuális személyi segítő csoport kap speciális ismereteket és tanul adekvát készségeket a látássérült illetve vak hallgatók szakszerű kíséréséhez.
Oktatók részére nyújtott szaktanácsadás.
A tanácsadás célzottan azon oktatóknak nyújt naprakész ismereteket és fejleszt készségeket, akik munkájuk során aktuálisan napi kapcsolatban vannak látássérült, vagy vak hallgatókkal.
Pályázat címe, megnevezése: EFOP-3.4.3-16-2016-00014
A Szegedi Tudományegyetem oktatási és szolgáltatási teljesítményének innovatív fejlesztése a munkaerőpiaci és a nemzetközi verseny kihívásaira való felkészülés jegyében
Feladatellátás helye: SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ (6722 Szeged, Honvéd tér 6.)
Teljesítési határidő/részhatáridők (szerződéskötéstől): szerződéskötéstől számítva 2021. 05. 31.-ig, havonta számlázási lehetőség teljesítés összesítő mellékelésével
szerződéskötéstől 2021.05.31-ig meghatározott rendszerességgel (kivéve a nyári időszakot)
Figyelem! Ajánlatkérő fenntartja a tanácsadások időpontjainak és ütemezésének módosítási jogát. A tanácsadások pontos időpontját az első tanácsadás alkalmát 10 nappal megelőzően egyezteti az Ajánlatkérő az Ajánlattevővel.
Vállalkozó köteles a tanácsadási tervet a Megrendelő elvárásaihoz igazodóan kialakítani, az alábbi tervezett tématerületek mentén:
Ajánlattevővel szembeni elvárások:
Kérjük lenyilatkozni a következőket:
Az ajánlattevő hozzáértő szakember szaktanácsadását biztosítja a szakterületen.
Bírálati szempontok: A legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás. Az ajánlati árat a teljes Rehabilitációs szaktanácsadás óradíjára bruttó Ft/óra formában kérjük megadni.
Ajánlatkérő az 1 óra időtartamra megadott bruttó díjakat fogja értékelni a bírálat során.
A tanácsadási díj összegét az alábbi formában kérjük megadni:
Rehabilitációs szaktanácsadási díj: ……………………..bruttó Ft/óra
Ajánlatkérő az ajánlati áron felül egyéb költségtérítést nem nyújt, annak fedezetet kell nyújtania minden a szolgáltatás kapcsán felmerülő költségre.
Ajánlatkérő a tanácsadások tényleges időpontjait és időtartamait legkésőbb a tényleges időpontokat megelőző 10 munkanappal egyezteti, véglegesíti Ajánlattevővel. Az elszámolás a megadott óradíj alapján a tényleges tanácsadások óraszámának megfelelően történik.
Felek kötelesek a tényleges tanácsadások óraszámait a teljesítésigazolásban rögzíteni.
Fizetési feltételek:
Vállalkozó a szerződéses időszak alatt, teljesítésigazolást követően havonta, az adott hónapban igénybe vett óraszámoknak megfelelően 1 db számla benyújtására jogosult, a ténylegesen igénybe vett óraszámoknak megfelelően az ajánlatában megadott óradíja alapján, melyet megrendelő a számla kézhezvételét követő 60 napon belül átutalással teljesít. Felek kötelesek a havonta ténylegesen igénybe vett óraszámot a teljesítésigazolásban rögzíteni.
Ajánlatkérő az ajánlati áron felül egyéb költségtérítést nem nyújt, annak fedezetet kell nyújtania minden a szolgáltatás kapcsán felmerülő költségre.
Ajánlatkérő a tanácsadások tényleges időpontjait és időtartamait legkésőbb a tényleges időpontokat megelőző 10 munkanappal egyezteti, véglegesíti Ajánlattevővel. Az elszámolás a megadott óradíj alapján a tényleges tanácsadások óraszámának megfelelően történik.
Számlázási cím: Szegedi Tudományegyetem
6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Számlaküldési cím:
Szegedi Tudományegyetem (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)
Nyertes ajánlattevő: Nagygyörgy Éva egyéni vállalkozó
Nyertes ajánlati ár: 6 400 800,-Ft+ÁFA
14. Őszi Kulturális Fesztivál ,BTK ,Diplomaosztó ,Egyetemi Tavasz ,Egyetemi Élet ,Egyetemi élet ,Esemény ,Fókusz ,Irodalom ,JGYPK ,Kulturális Iroda ,Kultúra ,Kutatók Éjszakája 2009 ,SZTE Kulturális Iroda ,SZTE Kultúrális Iroda ,Sport ,Szabadegyetem ,TIK ,TTIK ,ZMK ,