2024. március 29., péntek English version
Archívum  --  2010  --  7. szám - 2010. május 10.  --  Egyetemi Élet
TI­TOK: Ta­va­szi Bor­he­tek
Címkék: Egyetemi Élet
Az idei év rügy­fa­kasz­tó és ve­rő­fé­nyes nap­sü­tés­sel in­du­ló ta­va­szán nem csak a ter­mé­szet éledt fel új­ra, de a sze­ge­di egye­te­men zöld klub­ként nyil­ván­tar­tott di­ák­szer­ve­zet, a 2009-ben lel­kes hall­ga­tók ál­tal lét­re­ho­zott TI­TOK (Te­vé­keny If­jak a Ter­mé­szet Ol­tal­má­ért és a Kö­zös­sé­gért) klub is fel­fris­sült jó né­hány lel­kes, kör­nye­ze­tért ten­ni aka­ró fi­a­tal­lal. A kö­zös­ség már sa­ját pro­jek­te­ket is ve­zet. A VI. Ár­ví­zi Em­lék­na­pon kü­lön sá­tor­ban vár­ták az ér­dek­lő­dő­ket kér­dő­ívek­kel, szem­lé­let­for­má­ló cik­kek­kel, pla­ká­tok­kal, a Tesz-Vesz-Tavasz ne­vű ta­va­szi prog­ra­mon a vad­le­ra­kók (érts­d: il­le­gá­lis hul­la­dék­le­ra­kók) fel­tér­ké­pe­zé­sét vé­gez­ték.
A kö­vet­ke­ző na­gyobb hor­de­re­jű (és fel­te­he­tő­en nagy nép­sze­rű­ség­nek ör­ven­dő) meg­moz­du­lá­suk a Ta­va­szi Bor­he­tek lesz, mely­en in­gye­nes bor­kós­to­ló kí­sé­re­té­ben Gu­lyás Fe­renc csong­rá­di bo­rász tart elő­adá­so­kat. A ter­ve­zett hely­szí­nek kö­zött sze­re­pel a Szent Im­re Ka­to­li­kus Szak­kol­lé­gi­um, a Kár­olyi Mi­hály Kol­lé­gi­um, va­la­mint az újszege­di bi­o­ló­gi­ai épü­let, a Bé­ke Tan­szék di­ák­men­zá­ja, vé­gül pe­dig az If­jú­sá­gi Ház ká­vé­zó­ja.
Bő­vebb in­for­má­ció: www.titokklub.org.