KDP eljárásrend

„Kooperatív Doktori Program” ösztöndíj pályázatainak
lebonyolításával kapcsolatos intézményi eljárásrendről

 

 

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján meghirdetett Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj elnyerésére címmel benyújtott pályázatok pályázati eljárására vonatkozóan a Szegedi Tudományegyetem (a továbbiakban: Egyetem) rektora a kancellár egyetértésével a következő eljárásrendet határozza meg:

 

 

I. Az eljárásrend hatálya

 

1. § Jelen eljárásrendet kell alkalmazni minden olyan pályázati eljárásban, amelyet az adott tanévre meghirdetett nemzeti felsőoktatási kiválósági ösztöndíj (Kooperatív Doktori Program, a továbbiakban KDP) pályázati kiírása alapján, az Egyetemnél mint fogadó felsőoktatási intézménynél az ösztöndíj elnyerésére céljából – a működési szabályzatban rögzített feltételeknek megfelelő pályázók – indítottak.

 

II. A pályázati eljárás lebonyolításával összefüggő általános rendelkezések

 

2. § Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból pályázatot hirdetett a KDP Doktori Hallgatói Ösztöndíj elnyerésére. A KDP célja, hogy a kutatás-fejlesztés-innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát – elsődlegesen az MTMI (matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai) területeken –, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi és gazdasági hasznosításában. A KDP pályázata azok számára biztosít támogatást, akik doktori hallgatói státuszuk mellett felsőoktatási intézményen kívül más munkahelyen is végeznek kutatómunkát, amely elősegíti tudományos eredményeik gyakorlati hasznosulását.

3. § A KDP Doktori Hallgatói Ösztöndíj Támogatói Okirata (a továbbiakban: Támogatói okirat) keretében a felsőoktatási intézmény jogosult

(a) a KDP keretében ösztöndíjat nyert doktori hallgatóval (a továbbiakban: KDP ösztöndíjas hallgató) ösztöndíjszerződést kötni;

(b) a témavezetővel a KDP ösztöndíjas hallgató munkájának támogatását biztosító szerződést kötni azzal, hogy a témavezetőre vonatkozó szerződéskötési feltétel, hogy a KDP ösztöndíjas hallgató fogadó doktori iskolája által jóváhagyott doktori témavezető legyen;

(c) a vállalati szakértővel a KDP ösztöndíjas hallgató munkájának támogatását biztosító szerződést kötni;

(d) a KDP ösztöndíjas hallgató munkáltatójával együttműködési megállapodást kötni,

(e) az ösztöndíjak, témavezetői és szakértői díjak, fokozatszerzési díjak összegét kifizetni.

4. § A KDP-vel kapcsolatos szellemi tulajdonvédelmi kérdésekre az Egyetem szellemi tulajdon-kezelési szabályzata irányadó.

5. § (1) Az intézményi koordinátori feladatokat az egyetem tudományos és innovációs rektorhelyettese látja el.

(2) A pályázati ügyintézői feladatokat a rektorhelyettesi titkárságon Egri Katalin (Egri.Katalin@szte.hu) látja el.

 

III. Az intézményi támogatás felosztása

 

 

6. § (1) A KDP támogatás az alábbi részekből áll: KDP ösztöndíjas hallgató ösztöndíja; témavezető díjazása; vállalati szakértő díjazása; sikeres fokozatszerzés esetén KDP ösztöndíjas hallgató részére fizetendő egyszeri pénzügyi elismerés; intézményi támogatás.

(2) Az intézményi támogatási keret 80%-a a nyertes ösztöndíjas hallgatók doktori iskolájához kerül. Az intézményi támogatás max. 20%-a a működési kiadásokra fordítható, továbbá ennek a működési keretnek a 20 %-át a program lebonyolításával összefüggő központi adminisztrációs költségek fedezésére lehet fordítani.

(3) A felhasználás és annak pénzügyi teljesítési határideje az aktuális támogatási szerződés szerint meghatározott időszak.

(4) A támogatás felosztásához szükséges témaszám megnyitásáról a szervezeti egységeknek szükséges gondoskodniuk.

(5) A szervezeti egység gondoskodik a program egységen belüli megfelelő szakmai végrehajtásáról, a pénzügyi folyamatokat kari pénzügyi ellenjegyző koordinálja.

 

IV. Speciális rendelkezések

 

7. § A KDP-vel kapcsolatos képzési és fokozatszerzési kérdésekben az Egyetem Doktori képzésre és fokozatszerzése vonatkozó szabályzata irányadó. Egyedi esetekben valamennyi érdekelt az SZTE Doktori Intézetének a bevonásával külön megállapodásban rögzíthetők a speciálisan alkalmazandó szabályok.