– Tíz év űr, és most újra itt vagytok. Mi történt veletek ezalatt?
 |
Az Everflow 2010-re új albumot ígér rajongóinak. Fotó: Segesvári Csaba
|
– 1994-ben a gitárosunk, Kaczkó Attila és a basszusgitárosunk, Dávid Tibor megalapította az Everflow-t, mely egy baráti körből indult, és azóta több tagcserén esett át. Első dobosunk, Dörnyei Gábor az Everflow óta például nemzetközi ismertségre tett szert, és jelenleg Londonban él. A zenekar egyébként is mindig nagyon kényes volt arra, milyen dobosa van, így ez a későbbi cserénél is lényeges szempont maradt. Jelenleg Kirilla József felel a ritmusért, illetve Kaczkó Attila és Dömösy Gábor a gitárokért, és Dávid Tibor a basszusért. Az Everflow korábbi, zenei életben elfoglalt helye nem szűnt meg, egész egyszerűen abban az időben nem jöttek úgy a sikerek számunkra, ahogyan azt elképzeltük, és nem álltunk készen még a feladatra. Többségünket lefoglalták az egyetemi tanulmányok, és az egzisztenciánk megteremtése. 2010-ben, megannyi élettapasztalattal és mondanivalóval a fejünkben még mindig fiatalok vagyunk, csak talán picit komolyabbak.
– A Lény című dalhoz annak idején az első magyar könnyűzenei csatornán is lement a meglehetősen komor hangulatú kisfilm. Mi inspirált titeket ennek elkészítésére?
– A dal mérföldkő volt a zenekar számára. Erre készült az első videoklip, mely egy olyan emberről szól, akit megtalál a szer, mely szép lassan ledarálja. Ez csupán egy vízió volt, ami talán az Alice in Chains énekesének, Layne Staley-nek tragikus sorsához hasonló történetről számol be. De ehhez nem is kell sztárnak lenni, mert régebben több barátunk is érintkezett ilyen dolgokkal, és sajnos a szemünk előtt siklott ki az életük. A dal is azért született, hogy láttassuk, hogy ennek az életmódnak ez a vége. Az összes ilyen tragédia igazi tükör az embereknek, tehát tanulhatnak belőle; vagy sem.
– Mikor számíthatunk az új albumra?
– Egyelőre még várat magára, azonban reményeink szerint 2010-ben, ha kell, szerzői kiadásban ugyanúgy megjelenik az Everflow albuma. Jelenleg a remixeken dolgozunk, hiszen a lemezen szerepelni fog például a Tükör című dal, több változatban, illetve az Újra Rád Talál újrakevert verziója is. Bár a több tényezőtől függő kiadást tavaszra tervezzük, azért nem szeretnénk elkapkodni a stúdiómunkálatokat.
– A zenekarban egyébként mit gondoltok a sikerről? Most, hogy újra összeálltatok, mennyiben igyekeztek a zenéteket minél inkább közismertté tenni?
– A feldolgozásaink alapján nem lenne akadály akár a külföldi terveket is előtérbe helyezni, hiszen rengeteget foglalkozom a dalok énekrészeinek kidolgozásával, hogy a munkának ez a része minél igényesebb legyen. De egyelőre úgy gondoljuk, a magyarországi ismertséget szeretnénk előtérbe helyezni. Az új, unplugged műsorunk, mely március 18-án, az egyetemi bálon debütál, merőben új utat nyitott számunkra. Már csak azt sajnáljuk, hogy nem hamarabb kezdtünk bele hasonló projektbe, hiszen ezzel a felállással kisebb klubokban is elférhetünk, és a dalok ugyanúgy megszólaltathatóak maradnak. A kilencvenes évek közepén még nem volt elérhető számunkra az internet. Bárcsak annak idején olyan elterjedt lett volna a kommunikációnak ezen módja, mint manapság! De most az új lehetőségek segítségével a mi bandánk is sokkal gyorsabban visszakerülhet a vérkeringésbe. Mindenesetre meglátjuk majd, hogyan alakul a jövő...
Bakó Margit Szibilla