Szegedi_Tudomanyegyetem_kozponti_epulete_THE

Arany minősítésű az SZTE online oktatása a THE új rangsora szerint

A Times Higher Education idén először jelentette meg Online Learning Rankings elnevezésű rangsorát. Ez az első olyan rangsor, amely a felsőoktatási intézmények online képzési tevékenységeit értékeli globálisan. Idén az intézmények három kategóriába kerülhettek az új felmérés szerint: arany, ezüst és bronz. A Szegedi Tudományegyetem a legjobb, arany (gold) minősítést kapta, Magyarországon egyedüliként.

Új rangsor a THE-nél – az SZTE a legjobbak között


A Times Higher Education (THE) új, frissen megjelent Online Learning Rankings elnevezésű rangsora az egyetemek online képzési tevékenységének minőségét, kiválóságát méri. A Szegedi Tudományegyetem a legjobb, arany minősítést szerezte meg a frissen megjelent nemzetközi felmérésben, Magyarországon egyedüliként. Az arany (gold) kategóriába mindössze 11 egyetem került be, az SZTE olyan intézményekkel szerepel együtt, mint az amerikai Arizona State University (Tempe), vagy az angol University of Essex és University of Liverpool.

Mit mér a THE?

THE_Online_Learning_Rankings_logo


A THE Online Learning Rankings hallgatói kérdőív (28%) és intézményi adatszolgáltatás (72%) útján mérte fel a világ felsőoktatási intézményeit. Ezek segítségével a rangsorkészítők négy fő területen értékelték az egyetemek online képzési kiválóságát, amelyek:
• az online oktatásra fordított erőforrások,
• a hallgatók online tanulás iránti elköteleződése,
• az online oktatásban tanulók eredményei,
• az online oktatási-tanulási környezet.
Az említett területeken belül (amelyek 35-25-15-25 százalékban számítottak a végeredménybe) 17 mutató segítette az intézményi kiválóság értékelését. Ezeken keresztül vizsgálták például:
• az online képzési programok számát,
• a tananyagok minőségét és hozzáférhetőségét,
• az online oktatási platformok minőségét, használatának könnyűségét,
• az oktatókkal és hallgatókkal való interakciók mértékét,
• az oktató-hallgató arányokat,
• az esélyegyenlőségi mutatókat (fogyatékossággal élő tanulók száma, hátrányos helyzetű hallgatók száma, oktatók nemi eloszlása stb.),
• az online oktatást támogató személyzetre, a kapcsolódó intézményi szolgáltatásokra és a technikai háttérre vonatkozó adatokat, információkat.

Innovációk az SZTE-n: új megoldások az oktatásban a hallgatói sikerek érdekében


Ahogy a frissen megjelent külső értékelés is mutatja, a Szegedi Tudományegyetem kiválósága nem csak az oktatás hagyományos formáiban mutatkozik meg: az intézmény folyamatosan keresi az új és innovatív megoldásokat, és az online képzések, illetve a távoktatás területén is kiemelkedő teljesítményt nyújt. A képzések minőségének biztosítása és az online tananyagfejlesztések mellett a kooperatív munkát támogató online tanulási eszközök (pl. CooSpace, CourseGarden) és az online környezet (WIFI, online könyvtári repozitóriumok stb.) fejlesztésén, vagy a világ legnagyobb online oktatási platformja, a Coursera kurzusaihoz és tananyagaihoz való hozzáférésen keresztül (Coursera for SZTE) is hallgatói és polgárai egyéni fejlődését, igényeit szolgálja – helyben, regionálisan és tágabb környezetében egyaránt.

A teljes THE Online Learning Rankings 2024 itt elérhető.

SZTEinfo

Borítókép: Kovács-Jerney Ádám


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Ujvari_Greta_kicsiÚjvári Gréta – MK, élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnöki Msc

Bács-Kiskun megyéből jöttem, és mivel nem szerettem volna nagyvárosba menni, Szeged ideális választásnak tűnt. Azért maradtam az SZTE-n mesterképzésen, mert az alapszakon megszerettem az egyetemet, és kiváló oktatókkal találkoztam. Nagyon jó volt a közösség is, ami a mérnöki kart illeti, igazi kis családias hangulatról tudok beszámolni. A kar számos lehetőséget kínál a hallgatóknak a munka, a gyakorlatok terén is, akár duális képzést is választhat az érdeklődő.


FelsoDorottyaFelső Dorottya- SZTE-BBMK

A zenei oktatás miatt jöttem Szegedre. Már középiskolásként is itt tanultam a SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumban és nagyon megszerettem Szegedet. Egyértelmű volt, hogy a Szegedi Tudományegyetemet választom. A zongoratanárnőmmel már majdnem 10 éve dolgozunk együtt. Az ő személye szakmailag és emberileg is meghatározó számomra. Szeged az otthonommá vált, hisz minden barátom itt él és sok emlék köt ide.


További hallgatói vélemények >>>