Felvehető létszám: 15 fő
A képzés célja felkészíteni a tanulókat arra, hogy majdani választott szakterületükön (közgazdasági, külkereskedelmi, vendéglátóipari, jogi, bölcsész, idegenforgalmi, műszaki, építészmérnöki stb. karokon) felsőfokú tanulmányokat folytathassanak magyarul vagy franciául, Magyarországon vagy akár francia nyelvterületen (ahova nyelvtudásuknak köszönhetően akár már az érettségi után felvételt nyerhetnek, vagy jó eséllyel pályázhatnak majd egyetemi tanulmányaik idején ösztöndíjakra, ill. kaphatnak lehetőséget szakmai gyakorlatuk teljesítésére.) Ennek érdekében diákjainkat hozzásegítjük, hogy sokoldalú és a gyakorlatban is jól használható magas szintű francia nyelvtudás (nyelvi, civilizációs, kommunikációs, irodalmi és szaktárgyi ismeretek és készségek) birtokába jussanak.
A két tanítási nyelvű érettségi vizsga megfelelő eredmény esetén felsőfokú „C” típusú nyelvvizsgát ér. A bizonyítványt magyar és francia nyelven állítjuk ki.
A magyar-francia két tanítási nyelvű képzés 5 évfolyamos, így a jelentkezésnek nem feltétele, hogy a tanuló rendelkezzen előismeretekkel francia nyelvből. A képzés első évében intenzív (kezdő szintről induló) francia nyelvoktatás mellett több tantárgy szinten tartását, készségfejlesztését biztosítjuk. Diákjaink számára előnyt jelent, hogy nemcsak a nyelvórákon, hanem a franciául oktatott tantárgyak óráin is kis létszámú csoportokban folyik a tanítás. Amennyiben az Erasmus pályázatok lehetővé teszik ezt, a francia partneriskolánkkal az elmúlt tanévben indult együttműködésünknek köszönhetően diákjainknak esélyük lesz részt venni csereúton is, hogy tudásukat nyelvterületen is bővíthessék.
Elérhető felvételi pontszámok:
Matematika írásbeli: 50 pont, magyar nyelv írásbeli: 50 pont, általános iskolai eredmények: 50 pont, (7. osztály év végi és a 8. osztály félévi jegyei: magyar nyelv és magyar irodalomból (nyelvtan és irodalom jegy átlaga), történelemből, matematikából, angol nyelvből és földrajzból), szóbeli: 50 pont
A második idegen nyelv kötelezően a haladó angol. Ettől eltérni csak kivételes esetben, igazgatói engedéllyel lehet.
Felvételi követelmények a szóbeli vizsgán:
A két tanítási nyelvű csoportban a felvételi eljárás keretében szóbeli elbeszélgetést szervezünk, melynek során a jelentkezők magyar nyelvtani ismereteit, nyelvi és kommunikációs képességeit, ill. kreativitását mérjük játékos feladatokkal, magyar nyelven. A szóbeli elbeszélgetéshez témaköröket nem lehet meghatározni.
Ha a felvételi pontszámok között egyenlőség van, a következő preferencia-sorrend érvényes:
1. szerzett pontok összessége, 2. szerzett magyar nyelv, 3. hozott idegen nyelvi jegy, 4. szerzett matematika, 5. hozott magyar.