2024. április 18., csütörtök

alberlet

Albérlet vs. Kollégium

Egyetemre készülsz? Tegyük fel, hogy kezedben a döntés joga: albérletben vagy koleszban laknál. Megkérdeztük hallgatóinkat, mi szól az egyik és mi a másik mellett. Lássuk, hogy milyen előnye és hátránya van kollégiumban vagy albérletben lakni!




albi_vs_koli_2Dobó Kamilla, az SZTE GTK gazdálkodás és menedzsment szakján elsőéves hallgató, kollégista:

  • olcsó lakhatás
  • mindig van társaság
  • összetartó csapat
  • könnyen elérhető
  • egyetemi kedvezményeket biztosít, mint például színházbérlet
  • konditerem.

Saját vélemény:

Az Öthalmi Diáklakásokban élek. Ismerőseim ajánlották, mert az elrendezése olyan, mintha kis lakások lennének, saját konyhával és fürdővel. Az ára nagyon hallgatóbarát, szép környezetben tölthetem a diákéveimet.












albi_vs_koli_5Vass Gergő, az SZTE GTK kereskedelem és marketing szakján elsőéves hallgató, albérletes:

  • szabadabb életvitel
  • házibulik
  • sokkal otthonosabb
  • úgy rendezed be, ahogy akarod
  • felelősségteljesebb.

Saját vélemény:

Én kizárólag az albérletre esküszöm, mert ott a magam ura vagyok, azt csinálok, amit csak szeretnék, és sokkal szabadabb, illetve komfortosabb. Sokan azt gondolják, hogy az egész albérletet rendben tartani is több munka, de a lakótársaimmal ezt szuper módon fel tudjuk osztani. Hátrányként a drágább lakhatást hoznám fel, de úgy gondolom, hogy a diákéveim alatt így könnyebben tudok az életre felkészülni, mint kollégistaként.


esza_felso

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Aryan_MardanpourAryan Mardanpour - ÁOK, orvos

A nevem Aryan Mardanpour és Perzsiából jöttem. Másodéves hallgató vagyok a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán. Már közel három éve Magyarországon élek, 8 hónapot Budapesten töltöttem.

Gyerekként a Nagybátyám karrierje inspirált arra, hogy orvosnak tanuljak, Ő egy nagyon sikeres ortopéd sebész az országomban. Miután felvettek a Szegedi Tudományegyetemre, komolyabban kezdtem venni a tanulást, mert Szegeden kimondottan kemény az orvosi kar. Szeretek segíteni az embereknek. Miután befejeztem a tanulmányaimat Szegeden, terveim szerint egy időre szeretnék önkéntes munkát végezni az „Orvosok határok Nélkül” segélyszervezetnél. Szegedre pedig mindig második otthonomként gondolok.


Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>