Nevtelen_terv-6

Coursera for SZTE: egyszerű kurzusfejlesztés oktatóknak

Coursera for SZTE: egyszerű kurzusfejlesztés oktatóknak

2024. március 25.
2 perc

A Szegedi Tudományegyetemen egyre nagyobb népszerűségnek örvend a Coursera for SZTE. A felület online tananyagokat kínál, így élvezetes videók és jól érthető olvasmányok segítségével tanulhatnak a hallgatók. Az egyetem oktatói is előszeretettel használják a platformot: lehetőségük van ajánlani a hallgatóknak tanfolyamokat vagy saját maguk is készíthetnek tananyagot a Courserán.

Ha Ön a Szegedi Tudományegyetem oktatója, akkor itt az ideje, hogy belevágjon az egyszerű és izgalmas kurzusfejlesztésbe!

Miért ajánljuk az oktatóknak Coursera kurzusok fejlesztését?


1. Csak egyszer kell elkészítenie egy kurzust, de az több szemeszteren keresztül is a hallgatók hasznára válhat.

2. A Courserán fejlesztett kurzus beépíthető az egyetemi kurzusaiba kötelező vagy ajánlott irodalomként, házi feladatként, előfeltételként, vagy akár a hagyományos kurzus kiváltásaként is.

3. Egyszerű a számonkérés: Kvízek és tanulótársak által osztályozott feladatok egyszerűsítik az Ön munkáját.

4. A Coursera platform használata végtelenül egyszerű, minden folyamat lépésről lépésre le van írva.

5. Az Oktatási Igazgatóság tagjai örömmel a segítségére sietnek technikai vagy módszertani kérdésekben is.


Miből áll egy kurzus a Courserán?


Tananyagok és gyakorló feladatok:

Egy kurzus modulokból és azon belül leckékből épül fel. A leckék tananyaga több videóból és olvasmányból tevődik össze. A videó a legkedveltebb tananyag, amely nem hosszabb 10 percnél, és tartalmazhat beágyazott kérdést is.

Az olvasmányok bármilyen hosszúak lehetnek, viszont, ha egy egész könyvfejezetet vagy hosszabb szöveget szeretne megosztani, akkor egyszerűbb egy külső linket beilleszteni az olvasmányba.

A gyakorlótesztek jó szolgálatot tesznek a tudás elmélyítésében és felidézésében.

A kérdésbank segítségével gyorsan össze lehet állítani akár többet is.Ezen kívül kreatív feladatokra is van lehetőség, hiszen vitafórumokkal és különféle gyakorló feladatokkal lehet feldobni a tanulási folyamatot.

Számonkérési lehetőségek:

A számonkérés legegyszerűbb módját jelentik az osztályozott feladatok, más néven kvízek, melyek mennyiségét és a kérdések számát az oktató döntheti el. Ezeknél a feladatoknál lehet több- vagy csak egy helyes válasszal rendelkező kérdéseket is megadni.

A számonkérés másik típusa a tanulótársak által osztályozott feladat, melyben a hallgatók egymás megírt feladatait ellenőrzik egy alaposan kidolgozott javítókulcs alapján.

+ Tipp: A Course Builder funkció segítségével már létező Coursera tartalmakból is építhet tananyagokat: a mesterséges intelligencia kulcsszavak alapján kiválogatja a releváns videókat, olvasmányokat, sőt feladatokat is készít. További részleteket itt talál.


Hogyan kezdhet bele a kurzusfejlesztés folyamatába?

Igényeljen oktatóadminisztrátori jogosultságot az Oktatási Igazgatóságtól, ezt követően pedig nekiláthat a kurzus tervezésének és építésének. A részletes tartalomkészítési lépésekről és az oktatóadminisztrátori jogosultság igényléséről itt olvashat. Ha felkeltettük érdeklődését a Courserán való kurzusfejlesztés iránt, akkor ne habozzon felkeresni az Oktatási Igazgatóság munkatársait a következő e-mail címen: coursera@szte.hu.