2024. április 23., kedd

1. Felnőttképzés Európában munkacsomag (WP2)

A WP2 azonosítja és összehasonlítja a felnőttképzésre vonatkozó szabályozásokat és gyakorlatokat Európa-szerte. Mind a korábbi, mind a jelenlegi jogi szabályozások, valamint a jövőbeli kihívások is felmérésre, összefoglalásra kerülnek.

A WP2 pontosan feltárja a hibákat és nem illeszkedő elemeket a statisztikai adatokban, amelyek a társadalmi kirekesztés szélén állókat részben láthatatlanná és megfoghatatlanná teszik a szabályalkotás során.

A jelenlegi szereplők, dinamikák, trendek, hiányosságok és átfedések a felnőttképzésben kritikai szempontú felülvizsgálata szükséges, különös tekintettel a társadalmi kirekesztettség szélén álló fiatal felnőttekre.

Összehasonlításra kerül a köz- és magánoktatási ügynökségek szerepe is az EU 28-ban.

A cél, a sérülékeny csoportok munkanélküliségének elkerülése és munkavállalási lehetőségeinek növelése megfelelő oktatási szabályok és gyakorlatok révén.

Jelen WP két feladatot tartalmaz:

2.1. Az EU tagállamok állapotának felmérése (state-of-art) a felnőttképzésre vonatkozóan.

Vezető partner: University College of London

2.2. A felnőttképzési kínálat és hozzáférés megegyezik-e a sérülékeny pozícióban levő fiatal felnőttek (16-30 éves kor között) oktatási szükségleteivel, igényeivel.

Vezető partner: University of Tampere

horizon_2020

A projektet az Európai Unió Horizon 2020 Kutatási és Innovációs Programja finanszírozza.

EU_zaszlo