SZTE JGYPK Hírarchívum

SZTE JGYPK 2022. május

2022. május 31.

A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány és a Bethlen Gábor Alapítvány több éve támogat, illetve szervez olyan konferenciákat, amelyek célja, hogy a magyarság történelmének jelentős helyszíneihez, személyeihez, eseményeihez kapcsolódóan lehetőséget biztosítson a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára kutatói készségeik fejlesztéséhez. E konferenciáknak az egyéni kapcsolatépítés elősegítése mellett kiemelt célja a Kárpát-medence tudományos kapcsolatrendszerének szorosabbra fűzése is.

2022. május 31.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázatok beadási határideje a hallgatók számára 2022. július 4. (hétfő) 23:59 óra.

2022. május 30.

Szeretettel meghívjuk Önöket a „Média, közösség, történet” című tanulmánykötet bemutatójára.

2022. május 27.

A Tehetséggel fel: A jövő Te vagy! program keretében a Szegedi Tudományegyetem Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszék által meghirdetett A JÖVŐ ÓVODÁJA című pályázatra számos, színesebbnél színesebb, ötletesebbnél ötletesebb pályamunka érkezett.

2022. május 26.

Az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés meghirdeti a Dura László diplomamunka pályázat 2022-t.

2022. május 19.

Egy olyan programmal készülünk nektek, ahol levezethetitek a félév fáradalmait és legjobb tudásotok szerint focizhattok egymás ellen.

2022. május 16.

A tárlatot megnyitja: Magné Huber Judit művészeti menedzser-szakos hallgató.

2022. május 16.

Az SZTE JGYPK Szakképzési, Felnőttképzési és Tudásmenedzsment Intézete, az OKJ-s képzések megszűnését követően, új rendszerű szakmai képzéseket, fotós- és közbeszerzési tanfolyamokat, valamint egyetemi kurzusok tematikája alapján kidolgozott, rövid ciklusú képzési programokat kínál az érdeklődőknek.

2022. május 16.

Ha 14-30 év közötti nappali tagozatos diák vagy, kimagasló tanulmányi eredménnyel rendelkezel, esetleg rendszeresen indulsz tanulmányi versenyeken és szeretnél egy vidám és színes közösségben szakmailag tovább fejlődni: jelentkezz a Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány programjába!

2022. május 13.

2022. május 12.

Két év után újra megrendezésre kerül az Alma Mater Weekend és Sportnap a Hattyas soron, június 11-én, szombaton.

2022. május 10.

A Szegedi Tudományegyetem területén egy atlétikai centrumot készülnek létrehozni a Modern Városok Program keretében. A beruházó BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. a kivitelezési feladatok ellátására várja a pályázatokat.

2022. május 09.

A Csongrádi Művelődési Központ és Városi Galéria tisztelettel meghívja Önt 2022. május 13-án 18 órára Marosi Kata képzőművész “MEDITÁCIÓ-LEVITÁCIÓ” című kiállításának megnyitójára.

2022. május 09.

Szegedről nem csak szegedieknek - a Mentor(h)áló kedd esti előadásában dr. Váraljai Anna művészettörténész archív fotókkal és filmekkel színesített előadása következik a 20. századi Szeged modernista építészetéről!

2022. május 09.

A SZTE JGYPK API Óvodapedagógus-képző Tanszékének programja.

2022. május 05.

A XXIV. Juhász Gyula Napok után ismét megmutattuk, milyen összetartó család, közösség vagyunk. 2022. május 4-én több, mint százan gyűltünk össze a Hattyas soron, hogy élőképet alkotva kirajzoljuk a JGYPK betűit.

2022. május 02.

A XXIV. Juhász Gyula Napok után elérkezett a pillanat, hogy ismét megmutassuk, milyen összetartó család, közösség vagyunk.

2022. május 02.

2022. május 9-én Európa-napi programot szervezünk, amelyen középiskolás csapatok számára vetélkedőre kerül sor, majd 16:30-tól zenei flashmob kezdődik az Árpád-téren a Szegedi Egyetemi Énekkar és az egyetem zenekarainak előadásában, amelyre sok szeretettel várjuk!

2022. május 02.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara az SZTE szegedi működésének centenáriuma tiszteletére Óvodatörténeti állandó kiállítást rendezett az Alkalmazott Pedagógiai Intézetben, az Óvodapedagógus-képző Tanszéken.

2022. május 02.

A Pedagógiai esték eddigi történetének legsikeresebb előadója, Magyarország vitathatatlanul legtapasztaltabb és legnépszerűbb protokoll szakembere, Görög Ibolya május 3-án, kedden este újra visszatér a Mentor(h)áló színpadára!

A kedd esti előadás témája a nyaralás, mottója pedig: "...akárhogy is nyaralás, viselkedni azért kell."

2022. május 02.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Rajz-művészettörténet Tanszéke tisztelettel meghívja Önt a kiállítás megnyitójára.