KE2022

Kutatók Éjszakája programjaink (2022. szeptember 30., péntek)

Szeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődőket az SZTE TTIK Fizikai Intézet munkatársai közreműködésével zajló programokra szeptember 30-án, pénteken!

Összefoglaló plakát (kattintásra nagyobb méretben megnyílik, erről a linkről pedig PDF formátumban is letölthető):

KE_2022_Fizika_program

Előzetes regisztrációt igénylő programok:

Dr. Agy 2.0 (SZTE 3D központ)

Vizsgáljuk meg az autód károsanyag-kibocsátását a saját fejlesztésű műszerünkkel!

Az SZTE TTIK Fizikai Intézet munkatársai és hallgatói közreműködésével zajló programok részletei:

Fizikai Intézet, Budó előadóterem - 6720 Szeged, Dóm tér 9. I. emelet

Fizikai Intézet, Bolyai épület - Bay Zoltán és Fröchlich Pál tantermek, II. emelet, 6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 84-86.

Fizikai Intézet, Irinyi udvar - 6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 103.

SZTE 3D központ - 6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 107.

ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet - 6728 Szeged, Wolfgang Sandner u. 3.

SZTE BAJAI OBSZERVATÓRIUM, Borbás Mihály Látogatóközpont és Csillagleső Planetárium - 6500 Baja, Tóth Kálmán u. 19.

Tanulmányi hírek

Fizikus_mernoki

Új szakkal bővítjük képzési kínálatunkat: 2024. szeptemberétől fizikus-mérnöki alapszakon is tanulhatnak az SZTE Fizikai Intézethez jelentkező hallgatók.

honlap_kep_1

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizikus- vagy fizikus-mérnök hallgató az SZTE-n!

Friss hírek

Középiskolásoknak szóló számítógépes modellezési videósorozatot készít Dr. Földi Péter egyetemi docens az SZTE Fizikai Intézet Elméleti Fizikai Tanszékének vezetője. A 6. részénél tartó sorozat Fizika és Python - játék és modellezés címmel érhető el, és célja, hogy szórakoztató metodikával vezesse el a fiatalokat a numerikus számítások heuréka élményéhez.

aeroszol2

Az SZTE Fizikai Intézet kutatói is részt vettek az SZTE és a Magyar Aeroszol Társaság által szervezett Magyar Aeroszol Konferencián. A nagy hagyományú és széles érdeklődésre számot tartó, 16. alkalommal megrendezett konferenciának a Szarvas Liget Wellness és Konferencia Hotel adott otthont április 25. és 27. között.

Kövess minket

instagramYouTube