SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Beiratkozás a gimnáziumba: 2024.06.27. 8:00-12:00 között
2024. június 17.

7.G 101. terem

Hat évfolyamos gimnáziumi osztály nyelvi orientációval

9.A 111. terem

Speciális matematika tantervű csoport

Emelt szintű fizika csoport

9.C 113. terem

Humán orientáció, magyar nyelv és irodalom

Humán orientáció, történelem

___________________________________________________________________________________________________________

9.D 114. terem

Természettudományos orientált, emelt szintű biológia tantervű osztály

9.I 111. terem

Műszaki informatika orientált, emelt szintű digitális kultúra tantervű csoport

9.Kny 113. terem

Öt évfolyamos magyar-francia két tanítási nyelvű csoport

Testnevelés felszerelések –Kinyó László   112. terem

Tankönyvrendelés – Tóth Károly 112. terem

Nyelvválasztás – Bognárné Kocsondi Andrea Ig.h. iroda

Balesetbiztosítás ügyintézés - Hevesi Éva – Generali Biztosító 112. terem

2024. június 05.

Iskolánk tanulói minden évben lelkesen vesznek részt a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen. Már az első két fordulóban nagyon szép eredményeket értek el a diákok.

A Kárpát-medencei döntőt 2024. május 25-én rendezték meg a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karán.

A XXVII. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny döntőjében a hetedik osztályosok mezőnyében Lajkó Linda 7. g osztályos tanuló első helyezést ért el.

Felkészítő tanára Szalay Mónika.

Linda eredményéhez szeretettel gratulálunk, további sok sikert kívánunk!

2024. május 17.

A debreceni Fazekas Mihály Gimnázium 21. éve rendez országos versenyt a francia-magyar két tanítási nyelvű tagozatok 9. kny és 9. osztályai számára. A kétnapos verseny találkozási és ismerkedési lehetőség is mind a diákok, mind a tanárok számára. Idén iskolánk egy ötfős, 9. kny osztályos csapattal képviseltette magát a megmérettetésen mely az előkelő 2. helyen végzett.

A csapat tagjai Bányai Lili, Babarczi Vivien, Éles Zélia Yen, Huszák Zsófia és Suhajda Liána.

Felkészítésükben a tagozat minden franciatanára részt vett.

Gratulálunk a szép eredményhez!

2024. május 15.

Két diákunk is szép helyezést ért el Magyarország legnagyobb múltú, minden évben többszáz versenyzővel rendelkező, 1986 óta megrendezésre kerülő Lóczy Lajos Országos Földrajzversenyen.

Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny
2024. május 14.

A Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium által szervezett országos francia nyelvű tanulmányi versenyen Bilicki Máté (10. A) 5. helyen végzett a kategóriájában.

Felkészítő tanára: Varga Katalin

A verseny második fordulójába jutott még Balogh Panna (10. D) is.

Felkészítő tanára: Streitmann Judit

Gratulálunk!

Spanyol OKTV
2024. május 02.

Spanyol nyelvi OKTV döntős eredmény

A spanyol nyelvi Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny I. kategória döntőjében a 2023/24-es tanévben Szabó Zsombor (12. A) 9. helyezést ért el.

Eredményére különösen büszkék vagyunk tekintettel arra, hogy ebben a versenyszámban a heti 3 órás tanulók – mint ő is – mérettették meg magukat olyan diákokkal szemben, akik heti 5 vagy még több órában részesülnek spanyol nyelvi oktatásban.

Felkészítő tanára: Anderléné Kasza Mónika

Zsombornak és tanárának egyaránt gratulálunk!

2024. április 29.

A francia nyelv OKTV döntőjében II. kategóriában Kiss Sára (12.f) 15., Lukács Laura (12. f) 30. helyen végzett. Felkészítő tanáraik Csizmás Zsuzsanna és Kéwin Chauveau. Eredményükhöz gratulálunk!

2024. április 15.
2024. március 28.
2024. március 27.

Az 56. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenyen a döntőbe jutott iskolánkból Balogh Izabella 10.G osztályos tanulónk. Felkészítő tanára Kesztyűs Krisztina. A hamarosan sorra kerülő döntőhöz sok sikert kívánunk!

A Kosáry Domokos Történelemverseny országos döntőjében
2024. március 13.

A Történelemoktatók Szakmai Egyesülete és a Magyar Nemzeti Múzeum szervezésében lebonyolított Kosáry Domokos Történelemverseny országos döntőjébe jutott tanulóink:

Kovács Zsombor 9.c osztályos tanuló

Felkészítő tanár: Vidu Pál és Blazovich Péter