Screenshot_from_2023-10-09_17-44-45

KísérletEST - tematikus kísérletes előadássorozat

A következő alkalomra 2025. április 11-én (péntek) 16 órától, az ismétlésre 12-én (szombat) 11 órától kerül sor.


Az SZTE Fizikai Intézet igyekszik segíteni a fizikát tanító kollégák cseppet sem könnyű munkáját.

Ennek keretében folytatódik 2025 tavaszi félévében is Ignácz Ferenc mesteroktató kísérletes előadássorozata, melynek során az általános- és középiskolák tananyagához kapcsolódóan mutat be tematikus kísérleteket havonta egy-egy másfél órás előadás formájában.

Elsősorban olyan kísérleteket tervezünk bemutatni, amelyek kivitelezésére a legtöbb iskolában nincs lehetőség. Továbbá az előadások végén lehetőséget biztosítunk a diákok számára a bemutatott kísérletek kipróbálására is ellenőrzött keretek között.

A nagyszámú érdeklődőre való tekintettel minden előadás két időpontban kerül megtartásra (péntek délutánonként ill. szombat délelőttönként) a Fizikai Intézet Budó Ágoston előadótermében (Szeged, Dóm tér 9. I. emelet).

Időpontok a tavaszi félévben:

  • Február 21. péntek 16-18 óra és 22. szombat 11-13 óra: Látványos kísérletek az optika témaköréből lézerekkel és egyéb fényforrásokkal

  • Március 21. péntek 16-18 óra és 22. szombat 11-13 óra: Forog-e a Föld? Látványos mechanikai és hőtani kísérletek

  • Április 11. péntek 16-18 óra és 12. szombat 11-13 óra: Látványos kísérletek az elektromágnesség és atomfizika témaköreiből

  • Május 23. péntek 16-18 óra és 24. szombat 11-13 óra: Látványos évadzáró kísérletek több témakörből


Adatkezelési tájékoztató





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Fejlec_SZTE_FI_9

Hogyan lesz egy végzett fizikusból IT biztonsági szakember a világ egyik legnagyobb játékgyártó vállalatánál? Interjúnkban Varga Dániel, egy olyan szakember mesél karrierútjáról, aki az SZTE Fizikai Intézet AdOptIm kutatócsoportjából indulva a LEGO Csoport Digitális Biztonság csapatában találta meg hivatását. Bár munkájában közvetlenül nem használja a fizikatudását, az egyetemi évek során megszerzett analitikus gondolkodás, problémamegoldó készség és adatfeldolgozási tapasztalat kulcsszerepet játszik mindennapi feladataiban. Cikkünkben betekintést nyerhetünk abba, hogyan vezetett az útja az IT világába, milyen kihívásokkal találkozik, és mi teszi izgalmassá a kiberbiztonság területét.

Kövess minket



instagramYouTube

Készítő