Új bajnokot hirdetett a Coursera for SZTE

2024. június 10.

Lezárult a CourseRun, az SZTE online tanulási teljesítési versenye. Ebben a szemeszterben 140 résztvevő mérkőzött meg a legjobbnak járó elismerésért.

A verseny a Coursera for SZTE felületén zajlott, ahol a hallgatók feladata az volt, hogy minél több kurzust végezzenek el a négy héten keresztül tartó megmérettetés alatt. Amellett, hogy a résztvevők a munkaerőpiacon is jól értékesíthető tudással gyarapodtak, elvégzett kurzusaikat kreditekre is válthatták.

A díjátadó ünnepség az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban (TIK) került megrendezésre, ahol a legjobban teljesítő hallgatók Alex Cobostól, a Coursera képviselőjétől vehették át oklevelüket.

A díjátadón résztvevők meghallgathattak egy előadást a Coursera delegációjától, amelyből kiderült, hogyan lehet munkaerőpiaci előnyt kovácsolni a Coursera for SZTE használatával, de szó esett a mesterséges intelligencia munkaerőpiaci hatásairól, illetve az azokhoz való alkalmazkodásról is.

A verseny megvalósulását az RRF-2.1.2-21-2022-00012 azonosítószámú, Komplex Digitális Modellváltás – intelligens fokozatváltás projekt támogatja. A projekt Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg.