kiemelt_hirek_1170x4304

A Deák Ferenc-díj kitüntetettje 2022-ben: Homoki-Nagy Mária professzor asszony

2022. november 16.

A Deák Ferenc-díjat a magyarországi jogász-hivatásrendek legfontosabb intézményeinek vezetői alapították 2004-ben: az Alkotmánybíróság elnöke, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, a Legfőbb Ügyész, a Magyar Jogászegylet elnöke, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnöke, a Magyar Közigazgatási Kar elnöke, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke valamint a Magyar Tudományos Akadémia Jogtudományi Bizottságának elnöke. A cél az volt, hogy minden évben kitüntessék azokat a szakembereket, akik szakmai életútjuk alapján kiemelkedő jogászi teljesítményt mutatnak fel, így a Deák Ferenc-teremtette hagyomány méltó utódai.

Az MTA Jogtudományi Bizottsága ebben az évben, 2022. október 17-én a Kúria Dísztermében Dr. Homoki-Nagy Máriát, karunk jogtörténész professzor asszonyát részesítette ebben a magas kitüntetésben. A laudációban elhangzott: "Homoki-Nagy Mária magyar jogtörténész tudósok és tanárok kiváló képviselője. Évtizedek óta tanít a Szegedi Tudományegyetem jogi karán, 2005 óta egyetemi tanár, a Magyar Jogtörténeti Tanszék vezetője, több tankönyv és monográfia szerzője. Az egyetemi közélet aktív résztvevőjeként rektorhelyettesként, az Egyetem Doktori Bizottságának és Habilitációs Bizottságának tagjaként elismert munkát végzett. Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága Jogtudományi Szakbizottságának elnöke volt, több ciklus óta az MTA Állam- és Jogtudományi Bizottságának tagja. Kiemelendő, hogy a hallgatók körében nagyon népszerű, szeretik példamutató oktatói elkötelezettségéért, segítőkészségéért, szakmai és tudományos előmenetelük, pályakezdésük önzetlen támogatásáért." A díjat Balogh Elemér, karunk professzora, az MTA Jogtudományi Bizottságának elnökhelyettese adta át.

Balogh Elemér

Fotók: Mayer Károly