kiemelt_hirek_1170x4301

Meghívó Jogi Kari Könyvünnepre

2022. május 24.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara tisztelettel meghívja a X. Jogi Kari Könyvünnepre, amelyen a 2020-ban és 2021-ben megjelent művekből rendezünk tudományos szemlét.

A rendezvény helyszíne: SZTE Rektori Hivatal, földszint 5. terem (Szeged, Dugonics tér 13.), a kezdésének időpontja: 2022. június 2-án 15.00 óra.

A bemutatásra kiválasztott művek:

MOLNÁR ERZSÉBET: A gazdálkodó szervezet vezetőjének speciális büntetőjogi felelőssége. Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2020. (196 p.)

Recenzens: Prof. Dr. Jacsó Judit (Miskolci Egyetem, Állam- és Jogtudományi Kar)

VARGA NORBERT: A kartellfelügyelet bevezetése Magyarországon. Az 1931: XX. tc. kodifikációja és gyakorlata. Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2020. (192 p.)

Recenzens: Prof. Dr. Szabó István (Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Állam- és Jogtudományi Kar)

FROJIMOVICS KINGA, MOLNÁR JUDIT (szerk.): Szeged-Strasshof-Szeged: Tények és emlékek a Bécsben és környékén ,,jégre tett" Szegedről deportáltakról. 1944-1947. Szeged, SZTE ÁJTK Politológia Tanszék, Szegedi Magyar-Izraeli Baráti Társaság, 2021. (256 p.)

Recenzens: Prof. em. Dr. Karsai László (SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar)

KRUZSLICZ PÉTER, SULYOK MÁRTON, SZALAI ANIKÓ (szerk.): Liber Amicorum László Trócsányi. Tanulmánykötet Trócsányi László 65. születésnapja alkalmából. Szeged, SZTE ÁJTK Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézete, 2021. (677 p.)

Recenzens: Prof. Dr. Antal Tamás (SZTE Állam- és Jogtudományi Kar)

SZIEBIG ORSOLYA: Vadvilág végveszélyben. A vadvilággal kapcsolatos büntetendő cselekmények nemzetközi és uniós jogi vonatkozásai. Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2021. (184 p.)

Recenzens: Dr. Zsigmond Csaba egyetemi tanársegéd (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Rendészet-tudományi Kar)

NAGY CSONGOR ISTVÁN: Versenyjogi kézikönyv. Budapest, HVG-ORAC, 2021. (596 p.)

Recenzens: Dr. Kovács András egyetemi docens (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Kar)

SZAKÁLY ZSUZSA: Az alkotmány stabilitását védő garanciák. Szeged, Iurisperitus Kiadó, 2020. (200 p.)

Recenzens: Dr. Váradi Szilvia egyetemi adjunktus (SZTE Állam- és Jogtudományi Kar)

A meghívó az alábbi linkről letölthető.