Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

Sajtószoba  --  Sajtómegjelenések

1,8 milliárdból építik át az újklinika két szárnyát

Modern tűzvédelmi rendszert építenek ki a 410 ágyas újklinikán és átalakítják a kórtermeket is, mindegyikbe vizesblokkot alakítanak ki. Az 1,8 milliárd forintos, uniós és állami forrásból megvalósuló beruházásra 300 napja van a kivitelezőnek.

szegedma.hu

Megkezdődött a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ komplex fejlesztési projektjének negyedik üteme. Tapasztó Sándor projektvezető arról tájékoztatott, hogy a 265 ágyas magkórház megépítését, az SBO kialakítását a 410 ágyas úgynevezett újklinika központi műtőblokkjának, intenzív osztályának és sterilizálójának jelenleg is zajló kialakítása követte, május közepén pedig kezdetét vette a projekt negyedik eleme, az újklinika komplex átépítése is. A FERROÉP Fővállalkozó és Szerelőipari Zrt. által végzendő átépítés legfőbb eleme, hogy modern, a mai kor követelményeinek megfelelő tűzvédelmi rendszert építenek ki, korszerűsítik az elektromos hálózatot, illetve a hatágyas kórtermeket egy részét öt- és kétágyassá alakítják, és mindegyikben vizesblokk is épül. Tapasztó elmondta, a munkaterületet májusban adta át az egyetem a kivitelezőnek, az újklinka két szárnyát érintő 1,8 milliárd forintos beruházás 300 nap alatt készül el úgy, hogy közben folyik a munka a klinikán.

Nemesi Pál, a FERROÉP Fővállalkozó és Szerelőipari Zrt. vezérigazgatója arról tájékoztatott, hogy két ütemben végzik el az újklinika átépítését, a projekt az udvar felőli két szárny modernizálását tartalmazza. Elmondta, a tervezés feladatok is a kivitelezés részét képezik, a kiviteli tervek elkészítéséhez ugyanis feltárásokra, bontásokra van szükség, amit az intézményben végzett gyógyító munka miatt nem tudtak előzetesen elkészíteni. A hatágyas kórtermekből öt-, illetve kétágyas lesz, mindegyikben vizesblokk lesz, ám ahogy Nemesi Pál megjegyezte, a fűtés-hűtéskorszerűsítés nem lesz teljes, a projekt költségvetése nem teszi lehetővé, hogy minden egyes kórterem klimatizált legyen, de a rendszer alapját kiépítik, így amennyiben pluszforrásokat szerez az egyetem, csak a beltéri egységeket kell majd felszerelni.

Az átalakítás nem jár ágyszámleépítéssel – szögezte le Facskó Andrea, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke. Hozzátette, a kórház két szárnyának az átépítése azért sem zajlik egyszerre, hogy ne legyen fennakadás a betegellátásban. Az osztályokat a munkálatok idejére ideiglenes átköltöztetik, de a projekt lezárása után mindegyik visszaköltözik eredeti helyére, kivéve a művese állomás, ami a 410 ágyas újklinkáról a volt véradó épületébe költözik annak felújítása után.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a kivitelezési munkálatokkal párhuzamosan zajlik orvos-technológiai eszközbeszerzés előkészítése is zajlik a projektben megmaradt megtakarítások terhére. Bruttó 284 millió forint értékben az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet, valamint a Kardiológiai és az Érsebészeti Osztály kap új eszközöket.

Infoblokk3_ERFA uszt_logo_rgb