screenshot_2021_07_08_at_15_39_45_2nd_eugloh_annual_student_research_conference_1170x407

Nemzetközi TDK a EUGLOH szövetségben

A tavalyi, szegedi szervezésű nemzetközi tudományos diákköri konferencia sikere után idén a Paris-Saclay Egyetem szervezi a EUGLOH hallgatók versenyét.

2021. szeptember 29. és október 1. között kerül sor a EUGLOH egyetemek hallgatóinak részvételével a második virtuális nemzetközi tudományos diákköri konferenciára. Idén is a globális egészség jegyében várják a nevezéseket például az alábbi területeken:

• Digitális egészség (pl.: e-egészségügy, mesterséges intelligencia)
  • Környezeti kihívások (pl.: fenntartható fogyasztás, környezetvédelmi törvény, ökológiai közgazdaságtan, környezeti diplomácia)
  • Etika és egészség (pl.: kutatási etika, gondozási etika)
  • Étel, táplálkozás és jólét (pl.: élelmiszer-szuverenitás, fenntartható élelmiszer-rendszer, élelmiszer-fogyasztás)
  • Globális közegészségügy (pl.: egészségügyi közpolitika, közösségi marketing, társadalmi elfogadás)
  • Egészséggazdaságtan (pl.: biztosítás, megelőzés, gondozás)
  • Egészség a változó munkakörülmények között
  • Egészségügyi jog (pl.: egészségügyi adatvédelem, általános egészségügyi lefedettség, betegjogok)
  • Egészségügyi diplomácia (pl.: az egészségügyi politikák nemzetközivé válása, a köz- és magánszereplők, az EU szerepe)
  • Egészséghez való jog (pl.: társadalmi egyenlőtlenségek, társadalmi igazságosság)
  • Terápiás újítások és felhatalmazás (Fab-Lab, szakértő beteg, partner beteg), szabadalmi jog és gyógyszergyárak

A versenyre 2021. szeptember 6-ig lehet jelentkezni. További információ és regisztráció itt elérhető.