Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek, Események  --  Hírek

2015. január

Infrastrukturális fejlesztés előrehaladása: 410 ágyas épület

Kivitelező Ferroép – Aktív Konzorcium a projekt II. üteméhez kapcsolódóan a 410 ágyas klinika I. emelet műtői területen elkészült a szükséges bontásokkal (villamos, gépész, építész), kialakításra kerültek a műtők szintjei; zajlanak a válaszfalazási munkálatok, az aljzat kiegyenlítés, a légtechnikai szerelések és a villamos alapvezeték kiépítések. 2015. január 13-án a 6 egységes műtőrendszer munkaterület átadására került sor a helyiségek építészeti előkészítését követően. Kivitelező Mediszer Kft. teljesítési határideje, a 410 ágyas klinikai épületbe szállítandó eszközök átadásával az épület műszaki átadás – átvételével egy időben tervezett, várhatóan 2015.07.05-én. A most kialakítandó 6 egységes panelműtő a már megépített 8 egységes műtői traktussal összekötve, közösen biztosítja majd a modern műtői környezetet a Magkórházban.

A projekt III. üteméhez kapcsolódóan a csőposta rendszer kiépítése folytatódik, a pneumatikus rendszer földalatti csővezetékei lefektetésre kerültek, a 265 ágyas klinika parkolója feletti födémre a vezetékek jelenleg kerülnek felfüggesztésre. A következő lépés a laboratóriumok fogadó állomásának kiépítése lesz. A Kormány 1742/2013. (X.14.) Kormány határozatban megítélt további 503,8 millió forintból az egyetem a csőposta rendszer bővítését tervezi, amelyre közbeszerzési eljárás kerül tervezetten kiírásra.

2014. december 23-án megjelent a 410 ágyas klinika tűzvédelmi rendszerére kiírt közbeszerzési eljárás ajánlattételi felhívása. Jelenleg a beérkezett ajánlattevői kérdések megválaszolása zajlik. Az ajánlattételi határidő február 16-a, szerződéskötésre tervezetten április 16-án kerülhet sor.

Eszközszállítások

Januárban leszállításra került az őssejtek tárolására alkalmas CryoPlus 3 tároló rendszer a II. Belgyógyászati Klinika Haematológiai Osztályra. A 265 ágyas klinika fennmaradt mobíliáinak leszállítására a legjobb ajánlatot adó céggel a szerződéskötés 2015. február 29-én tervezett.

Egyéb

2014. december 18-án az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint az  egyetem képviselői aláírták a TIOP-2.2.7-07/2F/2-2009-0008 "Infrastruktúra-fejlesztés a szegedi egészségpólusban" című projekt el nem számolható költségéhez kapcsolódó Támogatási szerződést Budapesten. Kedvezményezett a szerződés értelmében a már említett 503,8 millió forint többlettámogatásra jogosult, amelyből 105.498.667 Ft-t költözési, logisztikai költségekre, 398.301.333 Ft-t pedig építési többletköltségekre, csőposta bővítésre kíván felhasználni.

Infoblokk3_ERFA uszt_logo_rgb