Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek, Események  --  Hírek

Infrastrukturális fejlesztés előrehaladása: 410 ágyas épület

Október 6-án munkaterület átadásra került sor a projekt II. üteméhez kapcsolódóan. A 410 ágyas klinika I. emelet „D” szárnyán, valamint „E” szárnyán átalakításra kerül a 6 egységes műtőblokk, valamint a központi sterilizáló. Tárgyhóban az ideiglenes energia ellátásokra, lekerítésekre, illetve bontási munkákra került sor, ezt követően a falazási, erősáramú alapszerelési, gépészeti munkák kezdődnek meg.

A 1742/2013.(X.14.) Korm. határozat lehetőséget biztosított a projekttevékenységek bővítésére, így sor kerülhet a 15 599 m2 összterületű, 410 ágyas klinikán a tűzvédelmi rendszer kiépítésére, akadálymentesítésre és komplex átalakítására, valamint a csőposta rendszer kiépítésére – mindez a projekt III. ütemében valósul meg. A csőposta rendszer tervei elkészültek, a kivitelezési munkálatok november hónapban megkezdődhetnek. A 410 ágyas klinika átalakításához kapcsolódó közbeszerzési dokumentáció műszaki-szakmai ellenőrzése megtörtént, jelenleg a Közbeszerzési Felügyeleti Főosztály jogi észrevételeinek megválaszolása zajlik.

Eszközszállítások

Október folyamán közel 300 millió forintban érkeztek szívsebészeti terápiás eszközök, cerebrális oximéter, valamint haematológiai eszközök – binokuláris mikroszkóp, vérkészítmény hűtő, hűthető centrifuga, vérsavó centrifuga került leszállításra. November hónap első felében közel 100 millió forint értékben kerülnek leszállításra műtéti kézi műszerek, illetve kisebb értékben angiológiai eszközök. A kivitelezéssel párhuzamos telepítést igénylő eszközök kivételével az orvos-technológiai, valamint informatikai eszközök leszállítása november folyamán befejeződik. A 265 ágyas klinika fennmaradt mobíliáinak leszállítása ez év végén tervezett.

3 Nevtelen

Nem elszámolható költségek

1742/2013.(X.14.) Korm. határozatban a XIX. Uniós fejlesztések fejezeti forrásból finanszírozott költségnövekményt, többletforrást ítélt meg a Kormány 503.8 millió forint értékben. A tárgyi szerződés előkészítéséhez kapcsolódóan az adatszolgáltatás határidőre, 2014. október 16-án került megküldésre Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyért Felelős Államtitkárság részére.

Infoblokk3_ERFA uszt_logo_rgb