Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek, Események  --  Hírek

2013. november

Épület

Jelenleg az új 265 ágyas klinikai épület, valamint a 410 ágyas klinika I. emelet A és B szárnyának használatbavételi engedélyezési eljárása zajlik.

Orvos-technológiai építészet

A projekt keretében beszerzésre kerülő új invazív kardiológiai laborok leszállítása, installálása és átvétele megtörtént 2013.11.13-án, az áttelepítendő eszközök technikai előkészítése befejeződött, a telepítés az eredetileg tervezett ütemtervhez képest a függvényében kitolódott.

Szerződésmódosítás

A klinikai beruházás Támogatási Szerződése 2013. november 29-én módosításra került, amely szerint a projekt többlettámogatásban részesült a 410 ágyas klinika komplex átalakítására, bútorbeszerzésre és a csőposta rendszer kiépítésére. A módosítás szerint a nagyprojektté nyilvánított projekt időtartama 16 hónappal meghosszabbodik, a projekt befejezési határideje 2015.06.30-ára módosul. Ezzel összefüggésben a projekt összköltsége 2,7 milliárd forinttal nő, ebből 2,2 milliárd forint uniós támogatás, 503.8 millió forint a XIX. Uniós fejlesztések fejezeti forrásból kerül kifizetésre. A támogatási szerződés módosításban az uniós finanszírozással megnövelt összköltségvetés 14.527.866.566,- Ft-ban kerül megállapításra. A támogatás mértéke 90 %, azaz 13.075.079.909 Ft. A Szegedi Tudományegyetem által biztosítandó saját erő összege: 1.452.786.657,- Ft (10%).

Kommunikáció

A projekt előrehaladásáról, a 265 ágyas klinika, valamint a 410 ágyas klinika A és B szárnyának műszaki átadás-átvételéhez kapcsolódóan 2013. november 5-én sajtóreggeli rendezvényre került sor, Szőkedencsi Géza generál tervező, Dr. Majó Zoltán gazdasági és műszaki főigazgató, Dr. Rovó István műszaki főigazgató-helyettes részvételével. Az alkalom sajtóvisszhangja a regionális lapokban, televízió és rádiós műsorokban volt követhető, az összeállított sajtóriport alapján a projekt megítélése pozitív.

kep1 kep2jav

Infoblokk3_ERFA uszt_logo_rgb