kiemelt_szgytv_biokemiai

Szent-Györgyi nyomában a Janus diákjai - „A kutatás legjobb motorja a kíváncsiság”

2018. február 23.

A Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert egykori kutatóhelyére, a Szegedi Tudományegyetemre látogattak a Janus Pannonius Gimnázium diákjai. Az egyetem egykori rektorának nevét viselő tanulmányi verseny egyik nyereménye, hogy a pécsi gimnazisták szétnézhettek az SZTE ÁOK Biokémiai Intézetében.

Az SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny (SZGYTV) az ország egyik legrangosabb természettudományi versenye. A kérdéseket biológia, kémia és fizika tantárgyból, valamint a Nobel-díjas tudós életéből, munkásságából állítják össze az egyetem kiváló oktatói. A tavaly decemberben megrendezett versenyen a csapatok között intézménylátogatást is kisorsoltak a szervezők. Szent-Györgyi egykori munkahelye egyik utód intézetét a pécsi Janus Pannonius Gimnázium diákjai látogathatták meg.

Bővebben SZTEinfo >>

• *