1170x430

Rekordszámú résztvevővel zajlott a 2021. évi Polgári Anyagi jogi jogesetmegoldó és Activity Verseny

2021. november 25.

2021. október 21-én rendezte meg a Civilisztikai Tudományok Intézete a 2021. évi Polgári Anyagi jogi jogesetmegoldó és Activity Verseny kari fordulóját, amely egyben az országos versenyen karunkat képviselők akkreditációja is volt.

A hallgatók két versenyszámban anyagi jogi jogesetmegoldásban és Activityben mérhették össze tudásukat.

Az anyagi jogi jogesetmegoldás keretében a 16 versenyzőknek egy jogszavatossági jogesetet kellett önállóan feldolgozniuk és felperesi vagy alperesi pozícióban a zsűri számára bemutatniuk.

Az anyagi jogi modul szakmai zsűri tagjai voltak: Dr. Komáromi Zoltán, a Szegedi Törvényszék tanácselnöke, Dr. Pap János, a Szegedi Törvényszék bírája és Dr. Török Béla, a Szegedi Ügyvédi Kamara elnökhelyettese voltak.

Anyagi jogesetmegoldás kategóriában

Felperesi pozícióban:

I. helyezést Kalmár Anett

megosztott II. helyezést Merész Nóra és Rácz-Posztós Réka

Alperesi pozícióban:

I. helyezést Ádám Benedek Attila

II. helyezést Tucsek Máté

III. helyezés Melis Zsuzsanna hallgatók értek el.

A jogesetmegoldó versenyt követően Activity versenyszámban vetélkedtek a hallgatók. A közel 50 hallgatónak 3 fős csapatokban, a közismert Activity játék szabályai szerint polgári jogi fogalmakat kellett megfejteniük.

A késő estébe nyúló vidám és olykor kifejezetten szellemes megoldásokban is gazdag verseny eredményeképpen

Activity versenyszámban:

I. helyezést Lauer Viktória, Paszt Adél, Tóth Lilla

II. helyezést Kajtár Zsombor, Melis Zsuzsanna, Szombati Viktória

megosztott III. helyezést Barth Botond, Boros Menta, Borsodi István Gellért és Agócs Petra, Urbancsok Marcell, Vincze Adrienn Fanni csapata értek el.

Az első helyezést elért hallgatók képviselhetik karunkat a Budapesten megrendezésre kerülő országos versenyen.

A helyezésekhez gratulálunk, a továbbjutottaknak pedig sok sikert kívánunk az országos versenyre!

Köszönjük a képeket Szombathelyi Annának és Horváth Viktornak.

A rendezvényen készült fotógaléria itt megtekinthető:

képgaléria

kép

„A program az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása – A jogi kari hallgatók és a középiskolás diákok bevonása az egyetemi tudományos életbe (SZTE-ÁJTK) című, NTP-HHTDK-20-0068 kódjelű pályázat támogatásával valósul meg”